Toto Wolff nie wyklucza odejścia Hamiltona do Ferrari po sezonie 2020

Toto Wolff po zdobyciu przez Lewisa Hamiltona szóstego tytułu mistrzowskiego stwierdził, że nie wyklucza scenariusza, według którego Lewis Hamilton miałby zasilić szeregi zespołu Ferrari po zakończeniu sezonu 2020.

Szef zespołu Mercedes po zakończeniu wakacyjnej przerwy zapowiedział, że po wyścigu w Abu Zabi rozpocznie rozmowy z Lewisem Hamiltonem, które będą dotyczyły przedłużenia umowy. Brytyjczyk ma aktualnie obowiązującą umowę, która wygasa z końcem 2020 roku. Wolff ma nadzieje, że rozmowy z sześciokrotnym mistrzem świata przebiegną bardzo sprawnie i Brytyjczyk pozostanie w ekipie z Brackley na kolejne lata. Austriak nie wyklucza jednak scenariusza, że Lewis Hamilton rozpocznie wkrótce rozglądanie się za innymi ofertami, w tym od zespołu Ferrari. Kontrakt Sebastiana Vettela z ekipą z Maranello wygasa również pod koniec 2020 roku i w dalszym ciągu nieznana jest przyszłość niemieckiego kierowcy, który jest związany z włoskim zespołem od 2015 roku.

"Każdy kierowca marzy, aby kiedykolwiek zasiąść za sterami bolidu Ferrari" - powiedział Toto Wolff.

"Ferrari to kwintesencja Formuły 1 i najważniejszy zespół w stawce. Gdyby czerwonych bolidów zabrakło w stawce, to tak jakby z życia codziennego znikło słońce, które daje prawdziwy blask."

"Lewis zapewne marzył swojego czasu o jeździe w Ferrari, ale aktualnie wiele się zmieniło i Lewis ma zupełnie inne potrzeby. Jego głównym celem jest zwyciężanie i praca w efektywnym zespole, który kocha, to co robi i poświęca temu bardzo dużo czasu."

"Lewis jest bardzo zżyty z naszym zespołem i jego serce należy do Mercedesa. Jestem przekonany, że przez wgląd na dotychczasowy przebieg naszej współpracy Lewis pozostanie z nami na kolejne sezony."

Toto Wolff zaznacza jednak, że możliwy jest scenariusz, w którym Hamilton postanowi odejść z Mercedesa. Szef zespołu zaznacza jednak, że niemiecki zespół nie będzie miał wówczas problemu z nalezieniem godnego następcy Lewisa Hamiltona.

"Nie możemy wykluczyć scenariusza, według którego Lewis postanowi opuścić nasz zespół. Pod koniec przyszłego roku na rynku transferowym pojawią się bardzo ciekawe opcje i musimy brać to również pod uwagę. Aktualnie jednak Lewis jest naszym priorytetem i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zatrzymać go w naszym zespole na kolejne lata" - podsumował Toto Wolff.

Słowa Toto Wolffa o niepewnej przyszłości Lewisa Hamiltona w ich zespole mogą wprowadzić spory bałagan w środowisku Formuły 1, które już wielokrotnie łączyło brytyjskiego kierowcę z ekipą z Maranello. Najlepszym odniesieniem do słów Austriaka jest wypowiedź sześciokrotnego mistrza świata, której udzielił zaraz po zaprezentowaniu regulaminu na sezon 2021. Wówczas kierowca Mercedesa zapewnił, że jest nadal głodny kolejnych sukcesów i że będzie chciał zostać pionierem nowej ery w Formule 1, reprezentując nadal barwy obecnego zespołu.

"Zawsze uwielbiałem wyzwania. Mercedes już pokazał, że potrafi idealnie przystosować się do nowych zasad. Wraz z zespołem akceptujemy nowy regulamin, który będzie dla nas pewnym wyzwaniem. Mam nadzieje, że kolejny raz idealnie przystosujemy się do nowych reguł i będziemy nadal najlepszym zespołem w stawce" - powiedział Hamilton. Pełna wypowiedź Brytyjskiego kierowcy, której udzielił po zaprezentowaniu nowego regulaminu na sezon 2021, można przeczytać TUTAJ.