Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Toto Wolff: Nie mam nic przeciwko, że Lewis spotkał się z prezesem Ferrari

Szef zespołu Mercedes przyznał, że nie jest zaskoczony rozmowami Lewisa Hamiltona z Ferrari w sprawie ewentualnego przejścia do ekipy z Maranello w sezonie 2021.

Według włoskiej gazety „La Gazetta dello Sport” sześciokrotny mistrz świata spotkał się dwukrotnie z prezesem Fiat-Chrysler, Johnem Elkannem w tym roku. Nie trudno się domyślić, że głównym tematem rozmów podczas obu spotkań był ewentualny transfer Brytyjczyka do Scuderii Ferrari.

Podczas piątkowej konferencji prasowej szefów zespołów spekulacje na temat sensacyjnego przejścia do szesnastokrotnych mistrzów świata „podsycił” Mattia Binotto, który przyznał, że byłby bardzo zadowolony, gdyby mógł współpracować z Hamiltonem.

Zaskoczony zainteresowaniem włoskiej stajni kierowcą Mercedesa nie jest Toto Wolff, który uważa, że to normalne, iż każdy zespół chce mieć w swojej drużynie mistrza świata.

„Nie mam nic przeciwko, że Lewis spotkał się z panem Elkannem” – zaczął Wolff. „To wolny świat i każdy może spotykać się z kim chce. To normalne, że kierowca takiej klasy jak Lewis szuka dla siebie najlepszej opcji kontynuowania kariery w Formule 1, więc nie mam z tym problemu”.

47-latek przyznał również, że każdy kierowca wyścigowy marzy, aby móc zasiąść za sterami czerwonego bolidu z logotypem czarnego konia na żółtym tle.

„Kierowca wyścigowy zawsze będzie dążył do tego, aby jeździć najszybszym samochodem w stawce, a najszybszy samochód będzie chciał mieć najlepszego kierowcę wyścigowego. Trzeba jednak przyznać, że każdy zawodnik marzy od początku swojej kariery, iż będzie mu dane reprezentować w przyszłości barwy Ferrari w królowej sportów motorowych”.

Wolff zapewnia również, że Mercedes dołoży wszelkich starań, aby Lewis Hamilton pozostał w ekipie z Brackley na kolejne lata.

„Musimy nadal bardzo mocno naciskać, aby zapewnić naszym kierowcom najszybszy samochód w stawce. Jeśli tak się stanie, to jestem przekonany, że Lewis będzie miał trudną do podjęcia decyzję o swojej przyszłości” – dodał szef niemieckiego zespołu.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone