Formuła 1

Mercedes

Toto Wolff: Mercedes nie wycofa się z F1

Prócz wypowiedzi dotyczącej Nikiego Laudy Toto Wolff podkreślił, że jego zespół nie zamierza opuścić Formuły 1 w ciągu najbliższych sezonów.

W wywiadzie udzielonym we wtorkowy poranek szef zespołu Mercedes, Toto Wolff wydał oświadczenie dotyczące odejścia Nikiego Laudy, w którym opisał austriackiego kierowcę jako osobę, która „produkowała” niesamowitą energię oraz że zastąpienie go jest niemożliwe.

„Na wstępie chciałbym złożyć wszystkim bliskim Nikiego najszczersze kondolencje. Niki na zawsze pozostanie jedną z największych legend tego sportu. Jego odejście pozostawia w światku F1 wielką pustkę. Nie straciliśmy tylko bohatera, który jest autorem jednego z nieprawdopodobnych powrotów do sportu, ale również straciliśmy wielkiego przyjaciela, który dołożył dużą cegiełkę do ostatnich sukcesów naszego zespołu. Będzie nam ciebie bardzo brakować” - powiedział Toto Wolff.

Przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Monako Toto Wolff odniósł się również do ostatnich spekulacji medialnych na temat odejścia Mercedesa z Formuły 1.

„Mogę zapewnić wszystkich naszych kibiców, że nigdzie się nie wybieramy i zespół Mercedes pozostaje na najbliższe kilka lat w królowej motosportu. W ostatnich dniach odbyliśmy poważną rozmowę wraz z całym zarządem, a tematem rozmów była przyszłość Mercedesa w F1. Jesteśmy świadomi, że aktualne sukcesy mogą się skończyć i mogą nastać czasy podobne do tych z okresu naszego wejścia do Formuły 1, gdzie nasza forma nie była najlepsza. W takich sytuacjach kreuje się charakter całego zespołu, więc jesteśmy przygotowani na wszelakie możliwości. Nawet jeżeli w kolejnych latach nasza forma diametralnie spadnie, to mogę zapewnić, że i tak nie wycofamy się z F1” - podsumował szef Mercedesa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone