Toto Wolff: Ferrari zyskuje ponad trzy dziesiąte sekundy na prostych

Szef Mercedesa, Toto Wolff uważa, że ekipa Ferrari zrobiła ogromny postęp z jednostką napędową i ma dosyć wyraźną przewagę nad pozostałymi producentami.

Według danych stajni z Brackley, przewaga Ferrari wynosi około trzy dziesiąte sekundy na samych prostych toru w Szanghaju, gdzie w ten weekend odbywa się jubileuszowy tysięczny wyścig królowej sportów motorowych.

"Ferrari poczyniło ogromny postęp, jeśli chodzi o jednostkę napędową. Ich silnik jest dużo mocniejszy od konkurencji, a przewaga na prostych odcinkach wynosi mniej więcej trzy dziesiąte sekundy. To sporo" – przyznał Toto Wolff.

Austriak jednocześnie podkreślił, że nie narzeka na osiągi jednostki napędowej Mercedesa, a jedynie wyraża swoją opinię na temat najgroźniejszych rywali.

"Kiedy czytam niektóre artykuły, to wygląda na to, że narzekam na brak mocy silnika w naszych samochodach, a to nie prawda."

"Myślę, że samochód wyścigowy jest pakietem głównie składającym się z jednostki napędowej i podwozia, dlatego bardzo ważne jest zaprojektowanie i rozwój tych części bolidu. Mimo, że Ferrari ma mocniejszy silnik, to całą ich przewagę odrabiamy w zakrętach" – dodał.

Kierowcy Mercedesa do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Chin ruszą z pierwszego rzędu. Valtteri Bottas zwyciężył w kwalifikacjach wyprzedzając Lewisa Hamiltona o zaledwie 0.023 sekundy.