Formuła 1

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas

Toto Wolff: Ferrari jest szybsze od Mercedesa

Po pierwszych dnia testów Toto Wolff przyznał, że na tę chwilę Ferrari dysponuje szybszym samochodem niż Mercedes.

Zespół Scuderia Ferrari świętuje w tym roku 90-lecie założenia firmy, w związku z czym liczy na sukcesy w nadchodzącym sezonie, w tym również na wytęsknione mistrzostwo świata. Jak na razie można powiedzieć, że stajnia z Maranello wykonała świetną pracę podczas zimy i przygotowała doskonały samochód już na zimowe testy.

Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek najszybsze czasy uzyskiwali kierowcy Ferrari. Również w środę Sebastian Vettel był bardzo szybki, lecz zajął czwartą pozycję. Niemniej jednak samochód oznaczony symbolem SF90 spisuje się bardzo dobrze zarówno na pojedynczym okrążeniu, jak i na dłuższych przejazdach. Nie umknęło to oczywiście uwadze najgroźniejszych rywali, w tym również Mercedesa.

Toto Wolff przyznał otwarcie w rozmowie ze stacją RTL, iż na tę chwilę Ferrari jest szybsze od Mercedesa. Zwraca przy tym również uwagę na różne podejście zespołów co do zmian w przepisach. Ferrari czy Alfa Romeo dysponują w tej chwili innym przednim skrzydłem niż rywale.

„Oczywiście, nie mieliśmy ogromnej zmiany przepisów od zeszłego roku, ale na ten moment można zauważyć dwie różne koncepcje aerodynamiczne” – mówił Toto Wolff. „Obecnie wygląda na to, że Ferrari znalazło optymalne rozwiązanie. Samochód jest szybki zarówno na jednym okrążeniu, jak i na długich przejazdach.”

„Teraz ważne jest, aby przeanalizować, jakie są zalety i wady poszczególnych koncepcji. Jednakże oni już tylko po trzech dniach są bardzo szybcy, szybsi od nas. Musimy na to teraz odpowiedzieć.”

Jak na razie Mercedes znajduje się bardziej w tyle stawki, aniżeli na jego przodzie. Wiadomo, testy służą przede wszystkim sprawdzeniu różnych rozwiązań, przyzwyczajeniu się do samochodu i zebraniu cennych danych do kolejnych prac, więc trudno wyciągać daleko idące wnioski tylko po czasach okrążeń. Niemniej jednak dotychczasowe rezultaty uzyskiwane przez Valtteriego Bottasa i Lewisa Hamiltona odbiegają dość znacznie od tych notowanych przez kierowców Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone