Tost: Nowe regulacje są bardzo uciążliwe dla wszystkich zespołów

Franz Tost, szef zespołu Toro Rosso przyznał podczas pierwszych przedsezonowych testów, że najbardziej uciążliwe było zaprojektowanie nowego przedniego skrzydła, które zostało mocno odchudzone.

Nowe regulacje na sezon 2019 wymusiły na zespołach przeprojektowanie przedniej, jak i tylnej części ich aut wyścigowych. Zmianie uległy tylne oraz przednie skrzydło, z którym, jak przyznał sam Franz Tost, był największy problem.

"Nowe regulacje, szczególnie te w kwestii przedniego skrzydła, są bardzo uciążliwe dla wszystkich zespołów, ponieważ ciężko jest teraz skonstruować odpowiednie działający i wyposażony w minimalną ilość elementów aero przedni płat bolidu. Nowe regulacje, spowodują, że bolidy będą wolniejsze w zakrętach, ale będą natomiast szybsze na prostej. Ulegnie zmianie także droga hamowania, która zostanie wydłużona" - powiedział Franz Tost.

Kolejnym ważnym tematem, który pojawia się w padoku F1, nie od dziś, jest kwestia organizacji zimowych testów w Barcelonie. Według Austriaka testy zimowe powinny odbywać się w zdecydowanie cieplejszym miejscu, gdyż Barcelona w lutym, nie należy do gorących kurortów.

"Poranki w Barcelonie o tej porze roku są bardzo zimne. Testowanie w takich warunkach nie pozwala nam zebrać pełnych danych, co jest bardzo złe dla wszystkich zespołów, gdyż oto chodzi podczas testów. Zupełnie inaczej byłoby, gdyby testy odbywały się np. w Abu Zabi."

Tost odniósł się także do powrotu Daniiła Kwiata do Toro Rosso, który musiał opuścić zespół po Grand Prix Stanów Zjednoczonych w 2017 roku. Austriak przyznał jednak, że cała ekipa nie odczuwa jakoby Rosjanin ponownie debiutował w zespole, a był z nimi przez ten cały okres.

"Mimo, że wrócił do zespołu, to trudno nazwać to powrotem, gdyż przez cały okres jego nieobecności czułem jakby Daniił był cały czas z nami" - przyznał szef Toro Rosso.

"Podczas testów w Abu Zabi, gdy wszedł do naszego garażu i znał tam każdą osobę, trudno było powiedzieć komuś z boku, że ten kierowca ma dopiero "zadebiutować" w F1, tak jak to ma miejsce w jego przypadku."

"Taka znajomość, z całym zespołem, wpływa na pewno bardzo pozytywnie na komunikację i ogólny rozwój zespołu. Miejmy nadzieje, że sezon 2019 będzie dla nas jeszcze lepszy niż poprzedni" - dodał.