Formuła 1

Franz Tost - Red Bull Toro Rosso Honda

Tost: Gasly na Spa-Francorchamps pokazał coś pięknego

Franz Tost, dyrektor sportowy zespołu Scuderia Toro Rosso, w bardzo pozytywnych słowach wypowiadał się na temat postawy Pierra Gasly’ego, który po połowie sezonu powrócił do siostrzanej ekipy Red Bull Racing.

Francuz zasiadł ponownie za kierownicą bolidu włoskiej stajni podczas wyścigu na słynnym torze Spa-Francorchamps. Startując z trzynastej pozycji, zdołał ukończyć wyścig na dziewiątym miejscu, zdobywając cenne punkty dla swojego zespołu.

"Gasly pokazał coś pięknego na Spa. Mam nadzieję, że będzie w stanie powtórzyć to tutaj, na Monzy" - powiedział Franz Tost.

Szef Toro Rosso z optymizmem patrzy na niedzielny występ Francuza, pomimo karnego przesunięcia go na tył stawki z powodu wymiany zespołu napędowego na jednostkę w nowej specyfikacji.

"Pierre będzie startować tutaj z końca stawki z powodu kar. Z drugiej strony, w Belgii też startując z dość odległej pozycji, zdołał zdobyć punkty. To oznacza postęp, postęp jakiego oczekiwaliśmy."

Jak wiele innych zespołów ze środka stawki, również Toro Rosso upatruje swoich szans w zmiennych warunkach atmosferycznych, jakich należy się spodziewać w ciągu całego weekendu. W ostatnim mokrym wyścigu podczas Grand Prix Niemiec drugie podium dla zespołu zdobył Daniił Kwiat, a pierwszy raz sztuka ta udała się Sebastianowi Vettelowi, który zwyciężył na torze Monza podczas pamiętnego wyścigu o Grand Prix Włoch w sezonie 2008.

"W mokrym wyścigu mamy spore szanse na dobry występ. Jesteśmy już po pierwszym treningu i wiemy, że w tych warunkach kierowcy dobrze dogadują się z samochodami. W suchych warunkach tracimy więcej do czołówki, ale wciąż patrzymy na nadchodzący weekend z optymizmem" - stwierdził Austriak, dodając, że w trakcie weekendu pomóc może także nowa specyfikacja silnika Hondy.

"Dzięki postępom jakich dokonuje Honda, nie sądzę, że jesteśmy w tyle za czołówką w kwestii silników."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone