Formuła 1

Robert Kubica - ROKiT Williams Racing

The Financial Times nowym sponsorem Williamsa

Zespół ROKiT Williams Racing ogłosił w czwartek podpisanie wieloletniej umowy sponsorskiej z londyńską gazetą finansową The Financial Times.

Kontrakt pomiędzy Williamsem a The Financial Times będzie obowiązywał już od nadchodzącego Grand Prix Azerbejdżanu. Logo "FT" będzie obecne na samochodach zespołu z Grove na wewnętrznej stronie tylnego skrzydła.

„W ciągu zaledwie kilku lat marketingowy krajobraz oraz ekspozycja marki uległy znacznej zmianie we wszystkich sportach, w tym również w Formule 1" - mówiła wiceszefowa Williamsa, Claire Williams. „Możliwość współpracy z FT, by wprowadzić nowe formy mediów oraz cyfrowe możliwości, jest niezwykle ekscytująca zarówno dla naszego zespołu, jak i naszych obecnych partnerów. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak rozwija się to partnerstwo."

Sezon 2018 oraz początek tegorocznych mistrzostw jest bardzo nieudany dla zespołu Williams. Opóźnienia w budowie konstrukcji FW42 sprawiły, że Robert Kubica oraz George Russell nie są w stanie obecnie rywalizować z żadną inną ekipą. Konieczne jest więc jak największe wsparcie finansowe, które umożliwi rozwój samochodu.

Dla The Financial Times będzie to z kolei debiut w Formule 1. Gazeta ta nigdy wcześniej nie sponsorowała bowiem żadnego zespołu w królowej sportów motorowych. 

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone