Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Testy ogumienia na sezon 2020 podczas weekendów wyścigowych?

Szef działu motorsportu w firmie Pirelli – Mario Isola potwierdził, że ogumienie w specyfikacji na sezon 2020 jest już gotowe do testów.

Isola stwierdził, że możliwe jest przetestowanie przyszłorocznych opon przez zespoły podczas tegorocznych piątkowych treningów.

Pierwsze testy osiemnastocalowych opon planowane są tymczasem na wrzesień.

"Obecny regulamin pozwala nam wprowadzić opony ze specyfikacją na sezon 2020 jeszcze w tym sezonie. W związku z tym możemy dostarczyć zespołom nowe opony, które będę testowane podczas piątkowych treningów" - powiedział Mario Isola. "Prowadzimy również rozmowy z FIA i zespołami na temat użycia nowego typu ogumienia na przestrzeni całego weekendu, ale w tej kwestii jeszcze nic nie zostało potwierdzone."

Mario Isola dodał także, że przyszłoroczne opony mają mieć znacznie szersze okno pracy i mają być mniej podatne na przegrzewanie.

"Bolidy F1 z każdym sezonem są coraz szybsze, co oznacza, że musimy stale udoskonalać nasze opony. Energia, która oddziałuje na ogumienie, jest niesamowicie wielka. Przyszłoroczna specyfikacja opon będzie miała na pewno szerszy zakres pracy oraz praktycznie do zera powinien zniknąć problem przegrzewania i pojawiania się pęcherzy."

Inżynierowie oraz kibice powinni z nadzieją odebrać słowa przedstawiciela firmy Pirelli. Być może przyszłoroczne opony pozwolą wszystkim kierowcom naciskać przez cały wyścig, co wyeliminuje całkowicie z F1 nielubiane pojęcie o oszczędzaniu opon. Nowa specyfikacja może również bardziej wyrównać całą stawkę, co w dużym stopniu może pozwolić podnieść poziom emocji w F1, których w ostatnim czasie jest bardzo mało.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone