Formuła 1

Tatiana Calderon - Sauber F1 Team / © Sauber Motorsport AG

Tatiana Calderon zadebiutowała za kierownicą bolidu Sauber C37

Tatiana Calderon uczestniczyła w wydarzeniu promocyjnym wraz z zespołem Sauber. W środę na torze Autodromo Hermanos Rodriguez pokonała 23 okrążenia za kierownicą C37.

Była to pierwsza okazja dla Kolumbijki poprowadzenia bolidu Formuły 1 i jak przyznał zespół, zrobiła na nich dobre wrażenie, wyróżniając się profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Tatiana poprowadziła dziś po raz pierwszy samochód Formuły 1 i wykonała dobrą robotę - powiedział Xevi Pujolar, szef dziełu inżynierii torowej. Cieszymy się, że poradziła sobie tak dobrze i po raz kolejny byliśmy pod wrażeniem jej zaangażowania i etyki pracy.

Jak dodała Calderon: Jazda Sauberem C37 była niesamowitym doświadczeniem. Moc, siła hamowania i przyczepność tego samochodu są niewiarygodne. Czułam się bardzo dobrze na torze.

Po kilku okrążeniach zaczynasz przyzwyczajać się do prędkości i czerpałam z tego mnóstwo zabawy.

Chciałabym podziękować Alfa Romeo Sauber F1 Team, Excuderia Telmex, Telcel, Infinitum oraz Claro za umożliwienie mi tego i wiarę, że zdołam wykonać tę pracę. Zapamiętam ten dzień do końca życia.

Tatiana Calderon to jedno z najbardziej rozpoznawalnym nazwisk kobiecych w sportach motorowych. Od zeszłego roku w zespole Sauber pełni funkcję kierowcy rozwojowego. Aktualnie Kolumbijka ściga się w serii GP3 z zespołem Jenzer Motorsport. W klasyfikacji generalnej plasuje się na szesnastej pozycji. Na swoim koncie ma także starty w EuroFormule Open czy Europejskiej Formule 3 FIA.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone