Formuła 1

Grand Prix Chin 2016 /  © Pirelli Motorsport

Szanghaj organizatorem pierwszego Festiwalu Heineken F1

Szanghaj będzie pierwszym w historii organizatorem Festiwalu Heineken F1, który odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia.

Emocje związane z trwającym wówczas Grand Prix zostaną przeniesione do centrum miasta, a kibice będą mogli brać udział w towarzyszących wydarzeniach.

Partnerami festiwalu są także DHL, Pirelli, Emirates oraz Petronas jako oficjalny sponsor.

Ceremonia otwarcia będzie miała miejsce w piątek o 16:30, a wezmą w niej udział dwaj mistrzowie świata F1: trzykrotny mistrz (1969, 1971 i 1973) i ambasador Heinekena Sir Jackie Stewart oraz tryumfator z sezonu 2016, Nico Rosberg.

Heineken F1 Shanghai Festival będzie otwarty w piątek, sobotę oraz niedzielę. Na scenie wystąpią m.in. Jeff Kung, Armin Van Buuren czy Angela Chang.

Nie zabraknie atrakcji dla prawdziwych kibiców motoryzacji i sportów motorowych. Widowisko uatrakcyjnią pokazy samochodowe Renault i Pirelli, a na ekranach będzie można śledzić trwające Grand Prix. Pojawi się także obszar specjalnie poświęcony e-sportom, włączając w to symulator F1, którego kibice będą mogli doświadczyć na własnej skórze.

W Szanghaju powołana do życia zostanie także wieloplatformowa kampania marketingowa Engineered Insanity: będzie obecna w dziewięciu stacjach metra, a w miejscach o dużym natężeniu ruchu w mieście pojawią się specjalne ogromne ekrany LED.

Na festiwalu zadebiutuje także Axel - nowa i oficjalna maskotka Formuły 1. Oprócz uatrakcyjniania widowiska Axel będzie brał także udział w różnych grach festiwalu.

Impreza w Szanghaju to pierwszy z czterech zaplanowanych na ten rok festiwali Formuły 1. Pozostałe odbędą się w Marsylii 22-24 czerwca (w tym czasie co Grand Prix Francji), Berlinie 20-22 lipca (równocześnie z Grand Prix Niemiec na Hockenheim) i Miami 19-21 października (kiedy F1 będzie gościć w Austin).

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone