Formuła 1

Grand Prix Japonii - Suzuka

System punktacji bez zmian w sezonie 2019

Dyrektor wyścigowy Formuły 1, Charlie Whiting potwierdził, że nie dojdzie do zmiany systemu punktowego w sezonie 2019.

Ross Brawn, szef Formuły 1, ujawnił wcześniej w tym roku, że zespoły zastanawiały się nad zmianą systemu punktowego, który obecnie promuje dziesięciu najlepszych zawodników, którym przyznawane są następujące punkty: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.

Charlie Whiting powiedział, że rozmowy trwają, ale na pewno nic w systemie punktacji nie zostanie zmienione w przyszłorocznym sezonie wyścigowym.

Jest to omawiane. To nie jest tak, jak zasady na sezon 2021. Jest to coś, na co zgodzić się muszą wszyscy, wtedy przyjrzymy się temu i wprowadzimy natychmiast lub w 2019 roku - powiedział Whiting.

Jednak nie było na to zgody.

Nowe regulacje na sezon 2019 mają zostać sfinalizowane na posiedzeniu Światowej Rady Sportów Motorowych FIA w piątek. Whiting nie spodziewa się jednak żadnych niespodzianek.

Nie ma tam żadnych sekretów. Omawialiśmy do kilka razy z zespołami. Nic konkretnego, powiedziałbym - dodał._

Potrzebowaliśmy kilkukrotnie powtarzać daną rzecz, ponieważ było wiele obszarów, które wymagały dalszego wyjaśnienia. Zespoły pytały nas, co kiedy zrobimy to tak, a co jak zrobimy inaczej, i tak dalej.

Myślę, że to dość satysfakcjonujący proces, przez który przeszliśmy i mam nadzieję, że teraz będzie wszystko jasne. Tak jak mówię, jeśli chodzi o 2019 rok, to wszystko.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone