Formuła 1

Daniił Kwiat i Alexander Albon - Scuderia Toro Rosso

Świetny weekend Toro Rosso w Monako

Minione GP Monako okazało się bardzo szczęśliwe dla zespołu Toro Rosso, który z tego wyścigu wywiózł pokaźną ilość punktów oraz zaprezentował bardzo dobre tempo.

Daniił Kwiat ukończył wyścig na siódmej pozycji, a Alexander Albon dojechał do mety na ósmym miejscu. Tegoroczna konstrukcja zespołu Toro Rossoa, która jest „mała” oraz „zwinna”, idealnie przystosowała się do charakterystyki toru w Monako, co przełożyło się na solidny wynik tego zespołu.

„Mieliśmy bardzo mocne kwalifikacje i zakończyliśmy wszystko mocnym wyścigiem” – powiedział po wyścigu Daniił Kwiat. „Start wyścigu nie poszedł po mojej myśli, jednak jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ uważam, że był to dla nas naprawdę solidny weekend. Możemy być zadowoleni z ilości punktów, które udało nam się zdobyć w Monako”.

„Praca zespołowa była fantastyczna, wsparcie, które otrzymałem od wszystkich, było świetne! Siódma pozycja to świetny wynik w Monako. Przez ostatnie kilka tygodni ciężko pracowaliśmy, aby zobaczyć, gdzie musimy się poprawić i co muszę zrobić szybciej. Jak widać, wysiłek się opłacił. Teraz musimy podchodzić do każdego wyścigu jak do Monako, co pomoże nam w regularnym zdobywaniu punktów”.

Największym zaskoczeniem weekendu był jednak tegoroczny debiutant – Alexander Albon, który w miniony weekend miał okazję pierwszy raz w życiu ścigać się po ulicznym torze w Monako. Tajski kierowca brytyjskiego pochodzenia świetnie zaprezentował się podczas swojego debiutu na jednym z najtrudniejszych torów świata, zdobywając w niedzielę ósmą lokatę po znakomitej i mądrej jeździe przez cały wyścig.

„Muszę podziękować zespołowi, ponieważ strategia była fantastyczna! Wiedzieliśmy, że istnieje szansa, aby zdobyć w niedzielę solidne punkty, co nam się udało. Było to trudne, ponieważ cały wyścig podróżujesz tutaj bardzo blisko innych bolidów. Na tym torze musisz być perfekcyjny i pewny swojego bolidu, inaczej twój wyścig zakończy się przedwcześnie” – powiedział Alexander Albon.

„Najtrudniejszą częścią dnia było zarządzanie oponami, ponieważ pośrednie naprawdę bardzo szybko ulegały degradacji. W niedzielę utrudniało to wszystkim kierowcom komfortowe ściganie. Jestem bardzo szczęśliwy i z optymizmem patrzę na kolejne wyścigi, w których, mam nadzieję, również będziemy tak szybcy”.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone