Stroll: Mój wynik to nagroda dla całego zespołu

Lance Stroll, kierowca zespołu SportPesa Racing Point, ukończył na czwartym miejscu dramatyczny wyścig o Grand Prix Niemiec, zdobywając dla swojej ekipy kolejne ważne punkty.

Stroll przez pewien moment był liderem niedzielnego wyścigu, ale ostatecznie ukończył go na czwartej pozycji. Jednak nie tylko niedziela dobrze układała się dla młodego Kanadyjczyka. Już w sobotę po raz pierwszy dostał się do Q2, a w wyścigu po raz kolejny pokazał, że doskonale radzi sobie w deszczowych warunkach.

Według Strolla, trzecie miejsce było jak najbardziej w jego zasięgu, jednakże drobny błąd sprawił, że został wyprzedzony przez Daniiła Kwiata.

"Myślę, że krytycznym momentem był błąd, jaki popełniłem na drugim i trzecim okrążeniu po założeniu opon na suchą nawierzchnię, czyli w momencie, kiedy wyprzedził mnie Daniił" - powiedział Lance Stroll. "Staraliśmy się potem utrzymać szybsze samochody za sobą, ale wtedy straciłem już szanse na podium."

Czwarte miejsce Strolla było jednocześnie pierwszymi punktami zdobytymi dla zespołu od Grand Prix Kanady.

"Wyścig taki jak ten pokazuje, że nigdy nie wolno się poddawać i trzeba jechać do końca. Wspaniale jest zobaczyć, ile ten wynik oznacza dla naszego zespołu. To było niezwykłe, jak nasza ekipa świętowała w alei serwisowej, kiedy przekraczałem linię mety."

Jest to już drugi przypadek w karierze Lance’a Strolla, kiedy w chaotycznie przebiegającym wyścigu dojeżdża do mety w ścisłej czołówce. Po raz pierwszy miało to miejsce podczas Grand Prix Azerbejdżanu w sezonie 2017, kiedy to Stroll jeżdżący wówczas w barwach Williamsa, ukończył wyścig na trzeciej pozycji.

Na koniec młody Kanadyjczyk zaznaczył, że wynik ten traktuje jako nagrodę za ciężką pracę dla całego zespołu.

"Ten ważny wynik jest nagrodą dla całego zespołu i będziemy się bardzo z niego cieszyć" - dodał.