Formuła 1

Lance Stroll - SportPesa Racing Point F1 Team

Stroll: Jazda na Monzy to świetna zabawa

Lance Stroll nie ukrywał swojego zadowolenia po dobrym występie podczas Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. Ukończenie wyścigu na punktowanych miejscach przez obu kierowców pozytywnie nastraja go przed Grand Prix Włoch.

"Jestem bardzo zadowolony, że w Belgii oba samochody ukończyły wyścig na punktowanych miejscach. Cieszę się, że mamy tak dobre tempo i jesteśmy w stanie awansować do Q3" - powiedział Lance Stroll.

Kanadyjczyk zauważył, że bolid zespołu SportPesa Racing Point, jest w stanie rozwijać bardzo wysokie prędkości maksymalne, co pomaga na torach takich jak Spa czy Monza.

"Mamy bardzo dobrą prędkość na prostych. Na Spa byliśmy w pierwszej szóstce najszybszych samochodów."

Taka sytuacja nie powinna dziwić. Już od kilku sezonów zespół startujący wcześniej pod nazwą Force India notował bardzo dobre rezultaty właśnie na obiektach, gdzie ważna jest wysoka prędkość maksymalna na prostych odcinkach.

To wszystko nakazuje z optymizmem patrzeć na nadchodzący wyścig o Grand Prix Włoch. Tor Monza, nazywany przez miłośników Formuły 1 "Świątynią prędkości" jest najszybszym obiektem w kalendarzu Formuły 1. Prognozy pogody nie są jednak optymistyczne – weekend wyścigowy zapowiada się deszczowo, co jednak nie wpływa negatywnie na dobre nastawienie Kanadyjczyka.

"Weekend zapowiada się deszczowo, ale ja lubię takie warunki, często osiągałem w nich dobre rezultaty."

"Monza to bardzo szybki tor, co nam sprzyja. Jazda tutaj jest świetną zabawą i bardzo lubię ten obiekt, ale musimy uwzględnić wiele czynników, więc zobaczymy, co przyniesie nam weekend."

Na koniec nie mogło zabraknąć pytania o nowy kontrakt zespołowego kolegi Lance’a, Sergio Pereza. Meksykanin niedawno przedłużył umowę z zespołem na kolejne trzy lata. Stroll stwierdził, że jest to dobre zarówno dla zespołu, jak i dla niego.

"To bardzo dobre dla zespołu, potrzebujemy stabilnej przyszłości, dzięki której możemy robić kolejne kroki naprzód. To jest ważne również dla mnie. Sergio to dobry partner, a współzawodnictwo z nim jest pozytywne. Dzięki temu mogę przez cały czas stawać się lepszym kierowcą" - zakończył Kanadyjczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone