Formuła 1

Kevin Magnussen - Haas F1 Team

Strefa DRS na głównej prostej Sochi Autodrom wydłużona

Kierowcy startujący w Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom skorzystają z dłuższej strefy DRS na głównej prostej obiektu w Soczi podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego.

Formuła 1 w tegorocznym sezonie wyścigowym eksperymentowała ze strefami DRS na kilku torach, na niektórych wydłużając dotychczasowe, a na innych wprowadzając trzecią strefę.

Podczas tegorocznego GP Rosji kierowcy skorzystają z przedłużonej pierwszej strefy DRS, która znajduje się na prostej obiektu w Soczi. Punkt aktywacji systemu DRS został cofnięty o dziewięćdziesiąt pięć metrów przed zakrętem numerem jeden.

Poprzednio punkt aktywacji znajdował się w środku zakrętu numer jeden, który prowadził do prawego nawrotu numer dwa, kończącego długą prostą mocną strefą hamowania.

Przesunięty został także punkt detekcji, który teraz znajduje się siedemdziesiąt dwa metry za zakrętem numer osiemnaście, ostatnim prawym nawrotem toru Sochi Autodrom.

Druga strefa DRS pozostała niezmieniona - punkt detekcji znajdować się będzie siedemdziesiąt dwa metry przed zakrętem numer dziesięć, natomiast aktywacji dwieście trzy metry za zakrętem.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone