Formuła 1

Stoffel Vandoorne - McLaren F1 Team

Stoffel Vandoorne: Najgorszy piątek w mojej karierze

Stoffel Vandoorne nie ukrywał bardzo dużego rozczarowania po pierwszych dwóch sesjach treningów przed GP Niemiec w których dwukrotnie zamykał stawkę.

26-letni Belg przyznał po treningach, że był to jego najgorszy piątek w karierze. Zawodnik dodaje, że jedyna nadzieją na punkty podczas zmagań na Hockenheimringu jest deszcz, który pozwoliłby walczyć z konkurencją.

Był to najgorszy piątek w mojej dotychczasowej karierze. W obu treningach testowaliśmy wiele nowych rzeczy i nowych części. Najgorsze momenty odczuwałem podczas drugiego treningu, w którym bolid nie dał się prowadzić podobnie jak podczas minionego weekendu na Silverstone - powiedział Vandoorne.

Dzięki zebranym danym możemy ocenić co jest nie tak i to naprawić przed resztą weekendu. Jedynym ratunkiem i szansą na punkty podczas tego weekendu są opady deszczu, które w znaczącym stopniu pomogłyby nam w walce o wyższe lokaty - dodał Belg.

Niestety prognozy pogody na resztę weekendu nie są optymistyczne dla Belga. Jedyną nadzieją dla kierowcy McLarena jest wytężona praca zespołu, który wykorzysta w pełni dane zebrane podczas piątkowych treningów i wyciśnie maksimum z bolidu.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone