Steiner: Zespół Haas nie jest na sprzedaż

W ostatnich dniach w środowisku Formuły 1 pojawiły się informacje o rzekomej sprzedaży zespołu Haas, który miałby przejść na własność grupy inwestorów z Arabii Saudyjskiej. Gunther Steiner zaprzeczył jednak tym plotkom.

Weekend w Singapurze był bardzo gorącym okresem dla amerykańskiego zespołu, który przed rozpoczęciem rywalizacji ogłosił, że Romain Grosjean pozostanie na kolejny sezon w zespole. Atmosfera wokół zespołu Gene'a Haasa została jeszcze bardziej podgrzana przez wpis na Twitterze, który został opublikowany przez byłego sponsora tytularnego, czyli firmę Rich Energy, że zespół prowadzi aktualnie rozmowy z inwestorami z Arabii Saudyjskiej w sprawie sprzedaży.

Głos w tej sprawie zabrał natychmiast Gunther Steiner, który definitywnie zaprzeczył tym informacjom i zapowiedział, że ekipa Haas nie jest na sprzedaż, a zespół nadal będzie wspierany finansowo przez Gene’a Haasa.

"Jest to bardzo dziwna sytuacja. Ciężko mi to skomentować" - przyznał Gunther Steiner. "Nie znam tych inwestorów, ale życzę im powodzenia i dziękuję za zainteresowanie, jednak nasz zespół nie jest na sprzedaż."

"Wpisy, które pojawiają się na Twitterze firmy Rich Energy, są niezrozumiałą grą właściciela tej marki. Nie zamierzam się do nich odnosić. Takie zachowania nie są w naszym stylu."

"Mimo słabych wyników w bieżącym sezonie Gene Haas nadal będzie wspierał nas finansowo, co definitywnie zamyka sprawę sprzedaży zespołu" - podkreślił.