Steiner: Nie popełnimy błędów z poprzedniego sezonu

Steiner: Nie popełnimy błędów z poprzedniego sezonu

Szef ekipy Haas, Gunther Steiner zapewnia, że cały zespół wyciągnął konsekwencje z nieudanego sezonu 2019. Pozostaje jednak ostrożny w rokowaniach na zbliżającą się tegoroczną kampanię F1.

Haas ma za sobą niełatwy sezon. Po dosyć udanym początku, szybko nastąpił spadek formy i przez dłuższy okres czasu nie było wiadomo, gdzie leży źródło problemu amerykańskiego zespołu. Ostatecznie winę za nieudane występy ponosi zły kierunek poprawek, jakie zastosowano w obu bolidach, a sytuacja obu kierowców poprawiła się nieznacznie w momencie, gdy ekipa powróciła do pierwotnej specyfikacji z Melbourne.

Finalnie Haas zajął dziewiąte – najgorsze w historii swoich występów w F1 – miejsce w końcowej klasyfikacji konstruktorów w sezonie 2019.

Gunther Steiner zapewnia, że zespół zmienił podejście do nadchodzącego sezonu i wyciągnął lekcję z poniesionych porażek.

„Wzięliśmy się w garść. Nie popełnimy już błędów z poprzedniego sezonu. Zmieniliśmy też nasze podejście – zrozumieliśmy, co zrobiliśmy źle i teraz pracujemy nieco inaczej” – powiedział Steiner.

Wie jednak, że zbliżający się sezon może nie być łatwy dla Haasa, ale jest umiarkowanie optymistyczny.

„Oczywiście, że mogą pojawić się błędy. Ale nie jesteśmy już tak głupi, jak w zeszłym roku i nie zignorowaliśmy naszych porażek. Na nowo też nauczyliśmy się pokory.”

„Wszyscy jesteśmy teraz bardzo ostrożni w naszych prognozach na nowy sezon, ponieważ nie chcemy ponownie niemile się rozczarować. Dlatego pracujemy sumiennie i najlepiej, jak potrafimy i sprawdzamy, dokąd nas ta praca zaprowadzi. Zresztą zawsze tak postępowaliśmy – tylko w zeszłym roku coś poszło nie tak i skończyliśmy tam, gdzie skończyliśmy.”