Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Steiner: Grosjean przeprosił za kolizję z Magnussenem

Romain Grosjean przeprosił za spowodowanie kolizji ze swoim partnerem z ekipy – Kevinem Magnussenem.

Duet zespołu Haas walczył o siódmą pozycję na starcie wyścigu, jednak obaj zbyt optymistycznie rozpoczęli hamowanie do trzeciego zakrętu, wyjechali poza tor, a będący na wewnętrznej stronie Romain Grosjean uderzył w Kevina Magnussena i poważnie zniszczył podłogę w aucie Duńczyka.

W wyniku tego incydentu stracili szansę na zdobycie naprawdę solidnej zdobyczy punktowej.

Widziałem to w telewizji, nie patrzyłem na to przez pięć lub sześć razy z rzędu. Romain przeprosił Kevina. Jak się domyślam, zbyt długo czekał z hamowaniem. W aucie Magnussena brakowało kawałka podłogi. W ten sposób straciliśmy docisk i balans z jednej strony. Pomimo tego uważam, że dobrze z tego wybrnęli, doprowadzili opony do pracy. Maszyna nie była wolna, ale z prawej strony w podłodze mieliśmy duże uszkodzenia – relacjonował Gunther Steiner, szef zespołu Haas.

Sędziowie odstąpili od ukarania któregokolwiek z kierowców zespołu Haas za incydent na pierwszym okrążeniu. Dokładnie tak samo zachowali się w przypadku drugiego zdarzenia, w którym Romain Grosjean i Carlos Sainz zderzyli się w zakręcie Copse i wzajemnie wyeliminowali z udziału w GP Wielkiej Brytanii.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone