Formuła 1

Fernando Alonso

Stefano Domenicali: Powrót Alonso do Ferrari jest bardzo możliwy

Zdaniem byłego szefa Ferrari, powrót dwukrotnego mistrza świata F1 do włoskiej ekipy jest bardzo realny.

Fernando Alonso był kierowcą stajni z Maranello w sezonach 2010-2014, z którą zerwał kontrakt i przeniósł się do McLarena na lata 2015-2018.

Rok 2018 był ostatnim w królowej sportów motorowych dla Hiszpana. Jednakże, nie jest wykluczone, że wróci on do rywalizacji w sezonie 2020. Obecnie Alonso ma skupić się na sezonie FIA WEC, starcie na Daytona w styczniu i Indianapolis 500 w maju.

Obecny szef Lamborghini twierdzi, że Alonso i Ferrari mogą ponownie stworzyć piękną historię.

"To byłaby wspaniała historia, ale to musi być coś, czego nie można wymuszać" - powiedział w rozmowie z Auto Bild Stefano Domenicali.

"Jeśli w przyszłości podejmie taką decyzję, to dlaczego nie spróbować? Oczywiście wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy w ogóle Fernando wróci do F1."

Domenicali nie zgadza się z opinią, że Alonso i Ferrari nie mogą ze sobą ponownie współpracować, ze względu na trudny charakter Hiszpana.

"Szczerze mówiąc, kiedy pracujesz z tak wielkim talentem trudno powiedzieć, czy to jest trudne, czy nie. Powiem jedynie tyle, że Alonso był bardzo silny i zmotywowany, aby osiągnąć z nami mistrzostwo. Poza tym, będąc w pełni szczerym, to uważanie Alonso, za bardzo trudną osobę i kontrowersyjną jest całkowicie błędne" - dodał Włoch.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone