Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault F1 Team / © Renault Sport

Solidna zdobycz punktowa w domowym wyścigu Hülkenberga

Nico Hülkenberg po raz kolejny w tym sezonie dowiózł do mety punkty dla swojego teamu. Piąta lokata była najlepszym wynikiem Niemca w historii startów w Renault.

Jestem mega zadowolony z tego, co dzisiaj osiągnęliśmy. Wszystko dziś udało nam się w 100 procentach - strategia oraz prowadzenie bolidu były idealne, co przyniosło nam bardzo dobrą - jak na nasze możliwości na tym torze - piątą pozycję - powiedział po wyścigu kierowca Renault.

Pierwsza część wyścigu nie była ekscytująca, jednak w drugiej połowie z każdym okrążeniem było coraz lepiej. Pod koniec wyścigu nad częścią toru spadł deszcz i ciężko było utrzymać się na torze, jednak ja bardzo lubię takie warunki, przez co udawało mi się zyskiwać przewagę nad bolidami za mną - relacjonuje Nico.

Niemiecki kierowca był jednym z nielicznych kierowców, którym zmiana na opony przejściowe opłaciła się, dzięki niej udało mu się wskoczyć przed Kevina Magnussena. Niemiecki kierowca uważa, że gdyby warunki jeszcze bardziej się pogorszyły, byłaby szansa powalczyć o wyższe lokaty.

Dzisiejszy wynik to bardzo dobra informacja dla całego zespołu i dla mnie bo jest to moja najlepsza pozycja zdobyta w barwach francuskiego teamu. Szkoda, że warunki nie było bardziej ekstremalne, co dawałoby nam szasnę na walkę o wyższe lokaty. Podjęliśmy dobre decyzje podczas wyścigu i wywalczyliśmy piąte miejsce. Jest to nagroda dla całego zespołu za ciężką pracę, którą wykonali podczas tego weekendu - powiedział Niemiec po wyścigu.

Po GP Niemiec Nico zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 52 punktów. Co ciekawe, jego kolega zespołowy, który stawiany był przez ekspertów za kierowcę numer 1 w zespole, zajmuje dopiero dwunastą pozycję z dorobkiem 28 punktów. W klasyfikacji konstruktów Renault jest na czwartej lokacie z dorobkiem 80 punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone