Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Renault / © Renault Sport

Sirotkin: Mam nadzieję, że problemy Williamsa zostaną szybko rozwiązane

Kierowca rozwojowy Renault wierzy, że Williams rozwiąże swoje problemy z samochodem i powróci na należyte mu miejsce w stawce Formuły 1.

Sirotkin został zwolniony z brytyjskiej ekipy pod koniec sezonu 2018, jednocześnie tracąc miejsce etatowego kierowcy w królowej sportów motorowych. Rosjanin nie ukrywał swojego niezadowolenia po decyzji stajni z Grove. 23-latek postanowił jednak pozostać w środowisku F1 i w 2019 roku będzie kierowcą rozwojowym teamu Renault.

Mimo, że Siergiej i Williams rozstali się w nienajlepszych stosunkach, to rosyjski kierowca życzy Brytyjczykom jak najlepiej i ma nadzieję, że ich problemy zostaną jak najszybciej rozwiązane.

„Nie jest mi łatwo komentować sytuację Williamsa, ponieważ wszyscy wiemy, że mają bardzo trudną sytuację” – powiedział Sirotkin.

„Mam tam wielu wspaniałych przyjaciół. Wiem, że spędziliśmy razem tylko jeden sezon, ale to był bardzo długi rok i wiele dni spędziliśmy razem w fabryce, pracując nad poprawą osiągów bolidu. Mimo, że oficjalnie nie jestem już związany z zespołem Williams, to naprawdę czuję się jakbym był nadal częścią tej wielkiej i legendarnej firmy.”

„Współczuję Williamsowi i mam nadzieję, że ich problemy zostaną szybko rozwiązane, gdyż zespół z takimi osiągnięciami powinien walczyć o czołowe miejsca w Formule 1” – dodał były etatowy kierowca zespołu Williams.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone