Formuła 1

Sir Patrick Head - ROKiT Williams Racing

Sir Patrick Head konsultantem zespołu ROKiT Williams Racing

Legendarny projektant i współzałożyciel zespołu Williams, Patrick Head, przyjął propozycję objęcia funkcji doradcy w oblężonej przez problemy ekipie z Grove.

Williams od początku sezonu 2018 walczy z dużymi problemami technicznymi, czego przyczyną jest wada konstrukcyjna poprzedniego, jak i tegorocznego bolidu, nad którym piecze sprawował Paddy Lowe.

Kłopoty Williamsa z bolidem na sezon 2019, którym ścigają się Robert Kubica i George Russell, to nie jedyny problem, czego dowodem są także opóźnienia w produkcji, co mocno odbiło się na konkurencyjności tego legendarnego zespołu, który w latach dziewięćdziesiątych zdobywał mistrzowskie tytuły.

Zespół z Grove w rozmowie z oficjalną stroną internetową Formuły 1 potwierdził, że Patrick Head, mniejszościowy udziałowiec Williamsa, powrócił do ekipy jako konsultant, co pozwoli wesprzeć skład i poprawić jego losy.

"Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head oferuje obecnie pewne wsparcie dla naszego zespołu inżynierów na podstawie krótkoterminowych konsultacji."

Wszystko wskazuje na to, że tymczasowy doradca zespołu Williams, pojawi się na torze Shanghai International Circuit podczas Grand Prix Chin.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone