Formuła 1

Tor Silverstone

Silverstone zaprzecza o podpisaniu nowej umowy na organizację Grand Prix

Choć we wtorkowy poranek pojawiły się informacje o tym, że uzgodniono trzyletni kontrakt na organizację Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, tak włodarze obiektu zaprzeczyli tym doniesieniom.

Sezon 2019 jest jak na razie ostatnim, który zawarty jest w obecnej umowie na organizację brytyjskiej rundy. Wiadomo jednak, że pomiędzy właścicielami Formuły 1, Liberty Media a włodarzami toru Silverstone prowadzone są długie rozmowy na temat utrzymania legendarnej rundy w kalendarzu królowej sportów motorowych.

We wtorek rano pojawiły się informację, iż doszło do porozumienia i uzgodniono trzyletnią umowę na organizację wyścigu na tym słynnym torze. W artykule opublikowanym przez „Motorsport Week” stwierdzono również, że nie ma gwarancji, iż Silvestone będzie jedynym miejscem rozgrywania Grand Prix w Wielkiej Brytanii. Liberty Media aktywnie bowiem poszukuje drugiego obiektu i dużym zainteresowanie właścicieli Formuły 1 cieszy się londyńska dzielnica Docklands, gdzie mógłby odbywać się wyścig uliczny.

Krótko po pojawieniu się informacji o przedłużeniu umowy, włodarze toru Silverstone zaprzeczyli jednak na Twitterze o podpisaniu nowego kontraktu.

„Niestety, od tego poranka krążą niepotwierdzone informacje dotyczące uzgodnienia nowej umowy na organizację Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone. W tej chwili możemy potwierdzić, że nie uzgodniliśmy kontraktu, jednakże rozmowy wciąż trwają” – czytamy w oświadczeniu toru Silverstone.

Tegoroczna edycja Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Będzie to dziesiąta runda sezonu.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone