Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Williams Martini Racing

Siergiej Sirotkin z karą przesunięcia w GP Hiszpanii

Siergiej Sirotkin otrzymał karę przesunięcia na starcie o trzy pozycje w kolejnym Grand Prix za spowodowanie kolizji z Sergio Perezem na ulicach Baku.

Do zderzenia doszło na pierwszym okrążeniu, kiedy Rosjanin hamował do drugiego zakrętu. Nie była to jednak jedyna kolizja z udziałem Sirotkina, ponieważ w dalszej części wyścigu miał kontakt także z Nico Hulkenbergiem i Fernando Alonso.

Ostatecznie sędziowie zdecydowali ukarać kierowcę Williamsa przesunięciem na starcie w GP Hiszpanii oraz nałożyć na niego dwa punkty karne.

Po zderzeniu Perez był zmuszony zjechać do alei serwisowej, ale ostatecznie wyścig ukończył na trzeciej pozycji, choć sędziowie wezwali go w sprawie niedozwolonego użycia DRS.

10-sekundową karę, doliczoną do końcowego czasu, otrzymał także Kevin Magnussen, który zderzył się w wyścigu z Pierrem Gaslim.

Ostatecznie nie miało to jednak żadnego wpływu na końcowy wynik kierowcy ekipy Haas, jednak ponadto otrzymał on dwa karne punkty, a w sumie ma ich na koncie osiem (dwanaście punktów oznacza zakaz startu w kolejnym grand prix).

Źródło: autosport.com

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone