Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Williams Martini Racing

Siergiej Sirotkin: To był najbardziej bolesny wyścig sezonu

Siergiej Sirotkin nie może zaliczyć do udanych swojego domowego wyścigu. Kierowca Williamsa był bezradny podczas rywalizacji na torze w Soczi i zajął odległe osiemnaste miejsce.

Dla Rosjanina tegoroczny sezon Formuły 1 jest pierwszym w karierze. Jego wyniki nie napawają jednak optymizmem, do czego z pewnością przyczynia się bardzo słaba konstrukcja Williamsa. Rosjanin mimo wszystko liczył na dobry rezultat przed własną publicznością, a na taki mogło się zanosić, biorąc pod uwagę start z trzynastego pola.

Wszystko poszło jednak nie tak. Od samego początku rywalizacji Sirotkin miał sporego pecha i uwikłany w walkę, stracił kilka pozycji już na pierwszym okrążeniu. Im dłużej trwał wyścig, tym nie było lepiej. Zamiast ukończenia GP Rosji w punktowanej dziesiątce, skończyło się na dojechaniu do mety ze stratą dwóch okrążeni do Lewisa Hamiltona i zajęciem ostatniej, osiemnastej pozycji.

Bardzo bolesny wyścig, najbardziej bolesny w tym roku – powiedział kierowca Williamsa. Myślę, że mogliśmy przywieźć z tego wyścigu kilka dobrych punktów, bo mieliśmy tempo, ale od startu wszystko szło dla nas źle. Zawsze byliśmy w najgorszym miejscu na torze, w najgorszym możliwym położeniu, jeśli chodzi o ruch.

Myślę, że kilka rzeczy udało nam się wykonać bardzo dobrze, ale mimo to cały wyścig obrócił się przeciwko nam i to dla mnie bardzo bolesny moment – zakończył Rosjanin.

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe uważa, że zespół miał szansę ukończyć wyścig przed kierowcami McLarena, ale zmagał się niestety z grainingiem opon ultra miękkich.

Ogólnie było to bardzo frustrujące popołudnie. Nie ścigaliśmy się tam, gdzie byśmy chcieli się ścigać. Mieliśmy tempo, by pokonać oba samochody McLarena, ale mieliśmy problem z grainingiem opon ultra miękkich. To samo stało się z nim, ale oni poradzili sobie z tym lepiej – wyjaśnił Paddy Lowe.

W związku z tym walczyliśmy przez cały czas z McLarenem i nie mogliśmy ich wyprzedzić. Gdyby nie to, bylibyśmy w stanie poprawić nasze pozycje, szczególnie w przypadku Siergieja Sirotkina, który nie ukończyłby swojego domowego wyścigu tak daleko.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone