Formuła 1

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team

Sfrustrowany Ricciardo: Straciliśmy dużą szansę

Mimo ukończenia wyścigu na punktowanej pozycji Daniel Ricciardo nie zalicza GP Monako do udanych. Australijczyk uważa, że zespół było stać na wiele więcej, jednak błędy w strategii doprowadziły do zajęcia tylko 9. pozycji.

Ricciardo rozpoczął wyścig od wyprzedzenia Kevina Magnussena i awansu na 5. lokatę. Kiedy wydawało się, że Australijczyk znajduje się w dość komfortowej sytuacji, na tor wyjechał safety car. Zespół postanowił ściągnąć kierowcę do boksu. W efekcie samochód nr 3 spadł na 13. lokatę, gdyż jego rywale postanowili zostać na torze.

„Nasza strategia zakładała przede wszystkim wyprzedzenie Kevina w pierwszym zakręcie i dalsze naciskanie” – mówił Australijczyk. „Byliśmy na piątym miejscu, pierwsza czwórka była poza naszym zasięgiem. Wyszedłem z zakrętu jako piąty i uśmiechnąłem się”.

„Potem dostałem wezwanie do boksu w trakcie samochodu bezpieczeństwa. Szczerze, gdy tylko zjechałem, czułem, że nie było to właściwe połączenie, ponieważ opony były w porządku i mieliśmy tempo. Tutaj pozycja na torze jest bardzo ważna i tak wczesny zjazd był błędem”.

„To strasznie rozczarowujące” – dodał. „Straciliśmy dużą szansę na zdobycie piątej, w najgorszym wypadku szóstej pozycji. Więc tak, trzeba usiąść teraz z chłopakami i zrozumieć to, ale tak, na pewno jesteśmy sfrustrowani. Mogliśmy osiągnąć naprawdę dobry wynik”.

Australijczyk nie krył frustracji, że nie mógł też wykorzystać mocnych osiągów swojego samochodu. Dla zespołu mógł to być udany weekend po słabym początku sezonu.

„To także frustrujące” – mówi. „Myślę, że mieliśmy całkiem niezły samochód w trakcie wyścigu. Przejechałem 50 okrążeń na średnich oponach i na ostatnich okrążeniach zrobiłem wszystko, co w mojej mocy”.

„Zacząłem doganiać Grosjeana, ponieważ słyszałem, że dostał karę. Miałem więc kilka okrążeń pod koniec, żeby dać z siebie wszystko i do tego mieliśmy tempo. Zasługiwaliśmy na coś więcej niż 9. miejsce. Postaramy się rozwiązać problemy i poprawić” – zakończył kierowca Renault.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone