Sergio Sette Camara kierowcą testowym Red Bull Racing i AlphaTauri w sezonie 2020

Sergio Sette Camara kierowcą testowym Red Bull Racing i AlphaTauri w sezonie 2020

Po roku spędzonym jako kierowca testowy ekipy McLaren, brazylijski kierowca powraca do rodziny Red Bulla i w nadchodzącym sezonie będzie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego w zespołach Red Bull Racing i AlphaTauri.

Camara, dzięki temu, że zajął czwarte miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach Formuły 2, zdobył odpowiednią ilość punktów do superlicencji, która umożliwia starty w Formule 1 i w sezonie 2020 podzieli swoje obowiązki pomiędzy oba zespołami. Będzie także wspierał Sebastiana Buemi w pracach w symulatorze.

„Bardzo się cieszę, że dołączyłem do rodziny Red Bulla jako kierowca testowy w sezonie 2020. Śledziłem wyścigi Formuły 1 odkąd skończyłem 5 lat i jestem szczęściarzem, że mam teraz okazję współpracować z takimi zespołami jak Scuderia AlphaTauri i Red Bull Racing” – powiedział Camara.

21-letni Brazylijczyk dołączył do Akademii Młodych Kierowców Red Bulla w 2015 roku, kiedy zaimponował Helmutowi Marko swoimi występami w Formule 3. Zaliczył swój debiut w F1 podczas testów na Silverstone, jednak na początku 2017 roku opuścił program juniorski RBR.