Formuła 1

Sergio Sette Camara

Sergio Sette Camara kierowcą rozwojowym i testowym zespołu McLaren

Sergio Sette Camara dołączył do programu młodych kierowców zespołu McLaren i stanie się tym samym kierowcą testowym i rozwojowym w sezonie 2019.

Młody Brazylijczyk ściga się obecnie w Formule 2. Jest reprezentantem ekipy Carlin, a jego partnerem zespołowym jest nie kto inny jak Lando Narris - etatowy kierowca McLarena od sezonu 2019.

Camara swoją pierwszą wygraną w Formule 2 odniósł na torze Spa rok temu, podczas swoje pierwszego sezonu w tej serii. Wcześniej brał udział w takich seriach jak Europejska Formuła 3, Toyota Racing Series i Brazylijskiej Formule 3.

Moim marzeniem jest zostanie kierowcą Formuły 1 i chciałbym podziękować zespołowi McLaren za tę niesamowitą okazję. Moim celem jest zintegrowanie się z zespołem i jak najbliższa współpraca; chciałbym słuchać, uczyć się, rozwijać jako kierowca i wspierać McLarena.

Jak dodał Gil de Ferran, dyrektor sportowy zespołu: Cieszymy się, że możemy powitać Sergio w McLarenie i w naszym programie młodych kierowców. Od pewnego czasu śledziliśmy jego postępy i wierzymy, że jest obiecującym młodym kierowcą z prawdziwym potencjałem. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, aby rozwijał swoje umiejętności jako wszechstronny kierowca, jednocześnie wspierając nasze działania wyścigowe.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone