Formuła 1

Sergio Perez podjął już decyzję co do swojej przyszłości

Zespół Racing Point Force India pojawi się w Singapurze z pakietem aktualizacji aerodynamicznej, wprawdzie spóźnionym, ale ma on poprawić konkurencyjność zespołu na ulicach Singapuru.

Nadszedł czas, aby wprowadzić nowy pakiet. Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Singapur nie jest ogólnie najlepszym torem dla nas, ale mam nadzieję, że będziemy konkurencyjni i zdobędziemy kilka punktów - powiedział Sergio Perez.

Aktualizacje dotyczą podłogi i sekcji za przednimi kołami. W tej chwili jesteśmy na siódmym miejscu, ale naszym celem jest siódme. Byłoby wspaniale pokonać McLarena pod koniec sezonu.

Meksykanin nawiązał także do swojej przyszłości i przyznaje, że wszystko jest aktualnie na swoim miejscu, a jedyne czego brakuje to formalne ogłoszenie.

Już wiem co będę robił, więc to kwestia dni zanim ogłosimy moją przyszłość.

Perez w ostatnim czasie był łączony m.in. z zespołem McLaren, co potwierdził na torze Marina Bay sam kierowca, jednak jak wiadomo w przyszłym roku zespół z Woking reprezentować będą Carlos Sainz i Lando Norris. Nie miało to jednak wpływu na losy Pereza w Formule 1 i najprawdopodobniej przedłuży on aktualny kontrakt.

Niestety prawdopodobnie nie będzie mógł dokonać tego jego aktualny partner zespołowy, Esteban Ocon. Perez przyznał, że brak Ocona będzie dużą stratą dla Formuły 1.

Będzie to przykre, ponieważ to wielki talent. Widzieliśmy to już w przeszłości, na przykład z Hulkenbergiem. W Formule 1 ważne jest dany moment, wyczucie czasu. Kierowcy tacy jak Leclerc pojawiają się we właściwym momencie i dostają ogromne możliwości, ale jeśli chodzi i Estebana, ma wielkie wsparcie od Toto, więc znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone