Formuła 1

Sergio Perez - Sahara Force India Formula One Team

Sergio Perez odejdzie z Force India?

Meksykański kierowca może opuścić swój zespół po zakończeniu obecnego sezonu i nie ukrywa, że wpływ na taką decyzja ma słaba kondycja finansowa zespołu. Jak sam mówi sytuacja nie jest zła, a krytyczna w tym momencie.

Perez od kilku sezonów nie musiał drżeć o posadę na każdy kolejny sezon i był gwarancja solidnych punktów dla zespołu, między innymi w tym sezonie udało się zdobyć trzecie miejsce w Baku. Wraz z Perezem do hinduskiej ekipy wpływały dochody od meksykańskich sponsorów.

Na ten moment sytuacja finansowa zespołu jest tragiczna, nikt nie ukrywa, że nasz zespół ma poważne problemy finansowe - przyznał Sergio Perez.

Na tę chwilę jesteśmy piątą siłą w stawce, co pokazuje, że mimo dużych problemów nasz zespół ma ogromny potencjał, co już niejednokrotnie pokazaliśmy.

Kluczowe co do mojej przyszłości w Force India będą najbliższe tygodnie, miesiące, w których będę obserwował na bieżąco sytuacje w zespole.

W ostatnich dniach głośno jest o kupnie zespołu Force India przez Lawrenca Strolla, gdyby te informacje się potwierdziły to jeden z foteli w zespole z Indii zajął by jego syn Lance, a do drugiego fotela przymierzany jest Robert Kubica. Perez mógłby natomiast znaleźć miejsce w zespole Haas za Romaina Grosjeana.

Nie zamierzam teraz podejmować na szybko żadnych decyzji odnośnie przyszłego sezonu, jestem aktualnie w dobrej pozycji, jednak im szybciej będę wiedział na czym dokładnie stoję tym lepiej.

Mam to szczęście, że aktualnie jest kilka opcji na przyszły sezon, oczywiście każdy chciałby jeździć dla najlepszych zespołów Ferrari czy Mercedesa, jednak w najbliższe przyszłości jest to niemożliwe.

Jeśli sytuacja w moim aktualnym zespole się nie unormuje, to będę musiał szukać nowej ekipy, w której będę mógł prezentować maksimum moich umiejętności i walczyć o solidne punkty w każdym wyścigu - podsumował Meksykanin.

Dyrektor Operacyjny Force India Otmar Szafnauer poinformował, że wszelakie rozmowy kontraktowe z Sergio Perezem odbywają się podczas GP Meksyku, ponieważ na miejscu biorą udział w nich główni sponsorzy Pereza, więc już niedługo po przerwie wakacyjnej powinna być jasna sytuacja odnośnie kierowcy z numerem jedenaście.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone