Formuła 1

Sergio Perez - SportPesa Racing Point F1 Team

Sergio Perez: Był to jeden z moich najlepszych wyścigów

Siódma lokata w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Rosji nie była najlepsza w karierze Sergio Pereza, jednak kierowca ekipy Racing Point stwierdził, że był to jeden z najlepszych jego wyścigów w karierze.

Meksykanin nie zdołał zakwalifikować się do pierwszej dziesiątki, kończąc sobotnie zmagania o pole position na jedenastym miejscu, jednak dobry start i wyprzedzenie czterech samochodów na starcie, pozwoliło mu na walkę o punkty.

Awans do pierwszej dziesiątki i odpowiednie zarządzanie tempem spowodowało, że Perez zakończył wyścig na siódmej pozycji z kolejnymi ważnymi punktami dla ekipy z Silverstone.

"Jestem bardzo zadowolony, z tego, jak zmaksymalizowaliśmy wynik. Myślę, że był to jeden z moich najlepszych wyścigów" - przyznał Sergio Perez.

"Świetny start, świetne zarządzanie na wszystkich etapach oraz wyczucie, kiedy walczyć, a kiedy nie, w niedzielę byliśmy po prostu perfekcyjni."

Kierowca Racing Point przyznał jednak, że wyjazd samochodu bezpieczeństwa kosztował go trochę czasu, jednak w drugiej części wyścigu udało się nadrobić stracony czas i uzyskać dobry wynik.

"Mieliśmy pecha z samochodem bezpieczeństwa, ale udało nam się uzyskać świetny wynik oraz dużą ilość punktów."

"Nie było sensu walczyć z Red Bullami, byli bardzo mocni, szczególnie na nowym ogumieniu, ale udało się powalczyć z McLarenem i Magnussenem."

Perez podkreślił postępy, jakie dokonał zespół w bolidzie RP19, jednak wskazał także obszary, które wciąż wymagają poprawy.

"Z pewnością wykonaliśmy odpowiednie kroki od przerwy letniej, szczególnie w Singapurze. Robimy postępy, środek stawki jest bardzo ciasny."

"Nadal jednak musimy dużo pracować nad tyłem auta, ponieważ ciężko jest zarządzać samochodem na jednym okrążeniu."

"Pokazaliśmy jednak dobre tempo" - dodał Meksykanin.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone