Formuła 1

Lando Norris i Carlos Sainz - McLaren F1 Team

Seidl: Podium w Brazylii dało nam jeszcze większą motywacje do ciężkiej pracy

Według Andreasa Seidla pierwsze podium McLarena od 2014 roku dało bardzo mocną motywację dla całego zespołu, który dzięki temu może aktualnie pracować jeszcze ciężej, aby powrócić do formy sprzed kilku lat.

Obecny sezon to świetny prognostyk dla całej ekipy z Woking, która obrała odpowiedni kierunek w stronę odzyskania dawnej świetności. Czwarte miejsce na koniec sezonu wśród konstruktorów i widoczny postęp na wielu płaszczyznach to efekt zmian i restrukturyzacji, która dotyczyła praktycznie każdego szczebla zespołu. Do zespołu dołączyło wielu wybitnych specjalistów w tym Andres Seidl i James Key, którzy są niewątpliwie bardzo dużymi wzmocnieniami dla ekipy.

Głównym celem dla McLarena na sezon 2020 jest umocnienie swojej czwartej pozycji oraz zbliżenie się jeszcze bardziej do czołowych zespołów. Dyrektor działu technicznego James Key zapowiedział już wcześniej zmiany, które uderzą w koncepcję przyszłorocznej konstrukcji, która ma być jeszcze bardziej konkurencyjna.

Kolejną oznaką odrodzenia i prężnego rozwoju jest również informacja o budowie nowego tunelu aerodynamicznego, który stanie w miejscu obecnego przestarzałego obiektu. Dotychczas McLaren bardzo cierpiał z powodu nieposiadania nowoczesnego tunelu aerodynamicznego, co skutkowało korzystaniem z powierzchni należących do Toyoty.

Andreas Seidl zaznaczył po wyścigu w Brazylii, że sukces Carlosa Sainza wpłynął bardzo pozytywnie na morale zespołu, który chce aktualnie pracować jeszcze ciężej, aby przywrócić blask dawnego zespołu McLaren.

„W zespole panuje aktualnie duża motywacja i determinacja, a to wszystko dzięki sukcesowi, który udało się uzyskać w Brazylii” – powiedział Andreas Seidl.

„W tygodniu po wyścigu w Brazylii sporo czasu poświeciliśmy na celebrację naszego sukcesu, ale aktualnie nie dajemy się ponieść emocjom i wracamy do ciężkiej pracy, która mam nadzieję, wkrótce kolejny raz zaowocuje”.

„Wyścig w Brazylii utwierdził nas w przekonaniu, że musimy naciskać jak najmocniej możemy, przy każdej możliwej okazji. Wówczas będziemy mogli cieszyć się z kolejnych miejsc w czołowej trójce. Wynik Carlosa Sainza z Interlagos dał całemu naszemu zespołowi niesamowitą motywację do dalszej ciężkiej pracy, która przybliży nas do upragnionego celu”.

„Aktualnie całą naszą uwagę skupiamy na ostatnim wyścigu sezonu, który będziemy chcieli zakończyć dobrym wynikiem, co będzie idealnym podsumowaniem bieżącego sezonu. Nasza pozycja wśród konstruktorów jest niezagrożona, dlatego też chcemy teraz skupić się na naszych kierowcach, którzy walczą o wysokie pozycje w klasyfikacji kierowców. Carlos Sainz ma duże szanse zakończyć sezon na szóstej pozycji, co byłoby wspaniałym rezultatem. Wspiąć się w tabeli ma również szansę Lando Norris. Liczymy, że nasi kierowcy dowiozą do mety kolejny raz duże punkty, co przełoży się na ich świetne pozycje na koniec sezonu” – podsumował dyrektor zarządzający zespołu McLaren.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone