Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Sędziowie przyglądają się incydentowi z udziałem Vettela podczas ważenia jego samochodu

Sebastian Vettel skrytykował decyzję sędziów wezwania go na ważenie podczas kwalifikacji Grand Prix Brazylii.

Kierowca Ferrari podczas wspomnianego ważenia "zniszczył" wagę FIA i zdarzenie to jest przedmiotem dochodzenia przez skład sędziowski.

Vettel w kwalifikacjach wywalczył drugą pozycję, ale nie ma pewności czy do wyścigu wystartuje z pierwszego rzędu, ponieważ może grozić mu kara za niedostosowanie się do przepisów i zniszczenie wagi.

Podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej o godzinie 15:27, kierowca samochodu 05, wezwany na ważenie, odmówił wyłączenia silnika - przedstawił w biuletynie Jo Bauer, delegat techniczny FIA.

Samochód został wepchnięty na wagę i zważony z uruchomionym silnikiem, co utrudnia uzyskanie stabilnego wyniku. Po zważeniu kierowca samodzielnie zjechał z wagi, w wyniku czego ją uszkodził.

Ponieważ kierowca nie postępował zgodnie z instrukcjami i dalsza procedura ważenia znacznie pogorszyła sytuację, przekazuję tę sprawę sędziom w celu jej rozpatrzenia.

Vettel zapytany po kwalifikacjach o tę sytuację, powiedział: Nie powinni nas wzywać, kiedy warunki zmieniają się w ten sposób. Myślę, że to niesprawiedliwe, kiedy ktoś zostaje wezwany. Chciałem, aby się pośpieszyli.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone