Formuła 1

Esteban Ocon i Max Verstappen podczas GP Brazylii / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sędziowie nakładają karę w postaci dwóch dni prac społecznych na Maxa Verstappena

Jest decyzja o karze dla Maxa Verstappena, który po wyścigu o GP Brazylii wdał się w przepychankę z Estebanem Oconem. Sędziowie postanowili nałożyć na kierowcę Red Bull Racing dwa dni prac społecznych.

Obaj kierowcy zostali wezwani do sędziów, którzy zadecydowali, że to Verstappen jest winny doprowadzenia do "kontaktu fizycznego" z Oconem.

Za ten incydent Verstappen będzie musiał wykonać dwa dni prac społecznych w ciągu sześciu miesięcy od daty zdarzenia.

W swoim oświadczeniu sędziowie stwierdzili, że rozumieją uczucia i emocje targające Verstappenem w zaistniałej sytuacji oraz zwrócili uwagę na właściwe działania i współpracę obu kierowców podczas przesłuchania.

Sędziowie rozumieją, że Max Verstappen był bardzo niezadowolony z incydentu na torze podczas wyścigu i przyjęli jego wyjaśnienie, że pierwotnie nie miał on zamiaru uderzyć Ocona, ale został sprowokowany i stracił panowanie nad sobą - przyznali sędziowie w oświadczeniu.

Pomimo życzliwości do pasji Verstappena, sędziowie stwierdzili, że obowiązkiem sportowców na tym poziomie jest odpowiednie działanie i bycie przykładem dla innych kierowców na wszystkich szczeblach, a Verstappen zawiódł w tym względzie.

Wobec Estebana Ocona nie zostały wyciągnięte żadne dalsze konsekwencje, ponieważ kierowca zespołu Force India za spowodowanie kolizji z Verstappenem został ukarany dziesięciosekundową karą podczas wyścigu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone