Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel z reprymendą i karą finansową

Sebastian Vettel za niezastosowanie się do poleceń podczas ważenia samochodu został ukarany reprymendą oraz grzywną w wysokości 25 tysięcy euro.

W trakcie drugiego segmentu kwalifikacji niemiecki kierowca został wezwany na zważenie auta. Vettel był jednak tym faktem bardzo mocno poirytowany, gdyż wszystko to działo się w momencie walki o jak najlepszy czas w dość niepewnych warunkach pogodowych. Istniała bowiem obawa o opady deszczu.

Wicelider klasyfikacji generalnej w przypływie emocji najpierw uderzył w pachołek, a następnie nie posłuchał poleceń i sam wjechał na wagę. Po ważeniu nie czekał aż zostanie zepchnięty z urządzenia pomiarowego i sam ruszył odpalając ponownie jednostkę napędową za pomocą MGU-K. Było więc to niezastosowaniem się do przepisów FIA, przez co sprawa ta trafiła do sędziów. Ci przeanalizowali tę sytuację na nagraniach oraz przesłuchali kierowcę.

Ostatecznie nałożono na Vettela grzywnę w wysokości 25 tysięcy euro oraz ukarano go reprymendą. Oznacza to, że Niemiec zachowa drugą pozycję startową i do jutrzejszego wyścigu na torze Interlagos ruszy z pierwszego rzędu, tuż obok Lewisa Hamiltona.

Sędziowie stwierdzili, że kierowca nie postępował zgodnie z instrukcjami odpowiednich funkcjonariuszy w sprawie bezpiecznego oraz uporządkowanego przeprowadzenia zawodów i nałożyli na niego reprymendę (nie dotyczącą jazdy) oraz grzywnę w wysokości 25 tysięcy euro - czytamy w oświadczeniu sędziowskim.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone