Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel z karą przesunięcia na starcie do GP Austrii

Sebastian Vettel otrzymał karę przesunięcia o trzy miejsca za blokowanie Carlosa Sainza podczas kwalifikacji GP Austrii.

Kierowca Ferrari sesję zakończył na trzeciej lokacie, lecz po karze będzie musiał ustawić się w niedzielę na szóstym polu startowym.

Według sędziów Vettel jechał wolno na linii wyścigowej i nie zjechał z drogi Sainzowi, nie zdając sobie sprawy, że Hiszpan zbliża się do niego.

Po przeanalizowaniu nagrania wideo, radia zespołowego, przesłuchania kierowców oraz przedstawicieli zespołów, sędziowie wydali oświadczenie:

Samochód numer 5 (Vettel) zakończył szybkie okrążenie i znajdował się na okrążeniu zjazdowym, pokonując dość wolno w pierwszy zakręt na linii wyścigowej. Kierowca przyznał, że wyprzedził samochód 55 pomiędzy zakrętami 7 i 8, ale założył, że ten zjedzie do alei serwisowej.

Jednak samochód 55 rozpoczął swoje szybkie okrążenie i szybko zbliżył się do auta z numerem 5 wjeżdżając do pierwszego zakrętu. Według przypuszczeń kierowcy samochodu 55, kierowca samochodu 5 był zupełnie nieświadomy zbliżającego się innego zawodnika. Zostało to potwierdzone przez kierowcę auta 5 i jak przyznał, nie był w stanie zobaczyć samochodu 55 w lusterkach, a zespół nie poinformował go przez radio. Zostało to potwierdzone przez przedstawiciela zespołu.

Sędziowie są przekonani, że pomimo braku połączenia radiowego, kierowca samochodu 5, mając świadomość problemu z lusterkiem wstecznym, nie powinien być tak wolny na linii wyścigowej podczas okrążenia zjazdowego w kwalifikacjach.

Oprócz kary przesunięcia w niedzielnym wyścigu, Vettel otrzymał także jeden punkt karny. Na swoim koncie ma ich już 6.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone