Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel z awarią czujnika podczas wyścigu o GP Brazylii

Sebastian Vettel miał utrudnione zadanie w GP Brazylii z powodu awarii czujnika w jego samochodzie, co sprawiło, że SF71H był trudny w prowadzeniu.

W samochodzie numer 5 problem z czujnikiem pojawił się jeszcze przed startem, dlatego w trakcie wyścigu szef zespołu zadecydował, aby jego kierowcy zamienili się miejscami w trakcie rywalizacji.

Już na okrążeniu formującym zaniepokoił nas problem z czujnikiem w samochodzie Seba - powiedział Maurizio Arrivabene, szef zespołu Ferrari.

Oznaczało to, że przez cały wyścig musiał jechać na zupełnie innych ustawieniach w porównaniu do tych, jakich użylibyśmy normalnie. Z tego powodu samochód był trudny w prowadzeniu.

Ferrari tuż przed startem znajdowało się w dogodnej sytuacji, ponieważ w przeciwieństwie do rywali, do wyścigu ruszali na miękkich oponach. Rzeczywistość okazała się jednak inna, ponieważ poziom zużycia super miękkiej mieszanki nie był dużo większy.

Szczerze mówiąc, nie sądzę, że naszą przewagą był start na miękkich oponach, ponieważ super miękkie wytrzymały dłużej niż się spodziewano - tłumaczył Sebastian Vettel.

Kierowca Ferrari do wyścigu ruszał z pierwszego rzędu, ale został wyprzedzony przez Valtteriego Bottasa w pierwszym zakręcie i kilka okrążeń później przez Maxa Verstappena.

Ostatecznie metę przekroczył na szóstej pozycji, ale w wyniku problemów nie mógł liczyć na lepszy wynik.

Pierwsza część mojego startu była dobra, ale w drugiej było już gorzej - nie miałem gdzie uciekać z Lewisem z przodu. Sądzę, że nie mieliśmy wystarczającej przyczepności w drugiej części zakrętów Senny. Lewis i Valtteri współpracowali, a ja nie miałem szans.

Poza tym Lewis szybciej hamował, co pozwoliło Valtteriemu wjechać po zewnętrznej, a na drugim lub trzecim okrążeniu wyprzedził nas Max, ponieważ był szybszy.

Nie ma co dodawać, ponieważ w tym roku Mercedes był od nas silniejszy i możemy im tylko pogratulować.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone