Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Sebastian Vettel: Wrócimy do walki jeszcze silniejsi

Sebastian Vettel odniósł się po wyścigu o GP Hiszpanii do tematu strategii oraz poleceń zespołowych w Ferrari, które zdaniem kierowcy nie pomagają ekipie z Maranello. Niemiec podkreślił również, że nie ma co się poddawać w walce o tytuł.

Zespół Ferrari nie zaliczy tegorocznego wyścigu w Hiszpanii do udanych. Ekipa z Maranello kolejny raz odstawała wyraźnie tempem od zespołu Mercedesa. Problemy pojawiły się również przy realizacji założonej przed wyścigiem strategii, która kolejny raz okazała się niewypałem, ale do tego zespół Ferrari przyzwyczaił nas ostatnim czasem. 

„Przed wyścigiem wiedzieliśmy, że na równą z walkę z Mercedesem nie mamy co liczyć, jednak naszym celem było zdobycie podium, które było jak najbardziej w naszym zasięgu. Niestety na dohamowaniu do pierwszego zakrętu spłaszczyłem swoją oponę, co w ogólnym rozrachunku zepsuło mi oraz mojemu zespołowi wyścig” - powiedział po wyścigu Sebastian Vettel.

Na wyścig mieliśmy ustalone dwie zupełnie różne strategie. Niestety strategia mojego partnera zespołowego nie wypaliła, a wszystko przez pojawienie się na torze samochodu bezpieczeństwa. Jesteśmy świadomi, że w aktualnej sytuacji musimy pomagać sobie nawzajem, ale gdy tylko to robimy, a tym bardziej, gdy to robimy i nie wychodzi nam to zgodnie z planem, robi się wokół nas zbyt dużo szumu, który nie pomaga naszemu zespołowi. Musimy po wyścigu w Hiszpanii usiąść razem z całym zespołem i przedyskutować na spokojnie, co dotychczas zrobiliśmy źle, jeżeli chodzi o polecenia zespołowe. Mam nadzieje, że takie błędy nam się już nie przytrafią”.

Piątym dubletem z rzędu Mercedes powoli odjeżdża ekipie Ferrari w klasyfikacji konstruktorów. W mistrzostwach kierowców Lewis Hamilton ma już sporą przewagę nad Niemcem, która wynosi 48 punktów. Według Vettela sezon jest jeszcze długi i wszystko się może wydarzyć, a strata do Hamiltona może zostać szybko zminimalizowana.

„Sezon aktualnie nie jest nawet na półmetku, więc wyciąganie zbyt daleko idących wniosków, nie ma w tym momencie żadnego sensu. Musimy zapomnieć już o Hiszpanii i koncentrować się na kolejnych wyścigach, w których mam nadzieje nasza forma będzie o wiele lepsza” - podsumował Sebastian Vettel.

 

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone