Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel: Wciąż możemy się poprawić

Sebastian Vettel z zespołu Scuderia Ferrari przyznał, że jest zadowolony po piątkowych treningach, jednak wyraził swoje zaniepokojenie odnośnie zużywania się opon Pirelli.

Niemiecki kierowca oba piątkowe treningi zakończył w czołowej piątce, jednak w dość mocno tracił do najszybszego Lewisa Hamiltona, w pierwszej sesji niecałą sekundę, natomiast w drugiej odrobił ponad jedną dziesiątą sekundy.

Byłem całkiem zadowolony i myślę, że było całkiem nieźle - powiedział po piątkowych treningach Sebastian Vettel. Oczywiście jest to ciężkie okrążenie i zawsze myślisz, że jest do ugrania trochę w tym miejscu lub w tamtym.

Myślę, że wciąż możemy się poprawić. Pod koniec treningu spróbowaliśmy jednej rzeczy z samochodem, która dała nam trochę więcej możliwości, więc zobaczymy, czy uda nam się to przenieść na jutro i znaleźć coś innego.

Uważam, że zbyt mocno się ślizgaliśmy, a kiedy temperatura wzrasta pojawia się pęcherzykowanie. Po prostu zbyt mocno się ślizgaliśmy.

Vettel dodał także, że on, jak i Kimi Raikkonen nie próbowali na siłę zbliżyć się do kierowców Mercedesa, a kontynuowali swój program przygotowawczy.

Wiemy co robimy i nie sądzę, że próbowaliśmy zrobić coś innego niż w poprzednie piątki. Wiemy co potrafi samochód i musimy się na tym skupić. Staramy się pokazać moc auta, aby dać nam jak najlepszą możliwą pozycję.

Jeśli zdołamy wywalczyć pierwsze pole jutro to świetnie, ale jeśli nam się to nie da, musimy być tuż za nimi i zobaczyć, co się stanie. To długi weekend, a to dopiero piątek.

Jestem pewien, że nadal możemy więcej wycisnąć z auta, jak i ze mnie - dodał Niemiec.

Kimi Raikkonen natomiast w pierwszym treningu popisał się czwartym czasem, a w drugim piątym, jednak nie zdołał zmniejszyć straty do najszybszego Brytyjczyka.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone