Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel: Wciąż mamy szansę

Sebastian Vettel uważa, że Ferrari cały czas ma szansę na mistrzostwo świata w obu klasyfikacjach. Jednocześnie podkreślił, że sam nie traci nadziei na końcowy sukces.

Do końca obecnego sezonu Formuły 1 pozostały zaledwie cztery wyścigi. Liderem klasyfikacji kierowców nieprzerwanie od Grand Prix Włoch jest Lewis Hamilton. Brytyjczyk ma przewagę 67 punktów nad drugim w tej klasyfikacji Vettelem. Do zdobycia pozostało już tylko sto punktów, co komplikuje sytuację Niemcowi,  ponieważ aby przedłużyć swoje szanse na piąty tytuł mistrza świata, kierowca stajni z Maranello nie może ukończyć wyścigu w Stanach Zjednoczonych na pozycji niższej niż druga przy ewentualnej wygranej Hamiltona.

Wciąż mamy szanse – powiedział Sebastian Vettel. Ostatnie wyścigi niestety nie pokazały naszego potencjału, ale trzeba pogratulować Mercedesowi, ponieważ rozgrywali wyścigi po mistrzowsku. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej zaprezentować się w kolejnych wyścigach. Oczywiście, potrzebujemy sporo szczęścia, a zarazem pecha Mercedesa, aby przedłużyć walkę o tytuł, najlepiej do Abu Dhabi.

Czterokrotny mistrz świata zdaje sobie sprawę, że ostatnie występy Ferrari nie zdołały rzucić wyzwania ekipie z Brackley.

Myślę, że zawsze było blisko między nami. Nasze tempo wyścigowe było zazwyczaj lepsze od nich, ale myślę, że wynikało to z tego, iż Mercedes nie musiał wyciągać maksimum ze swoich samochodów. Tak więc naprawdę ciężko jest określić, który zespół ma lepszy bolid. Zobaczymy, jak nasza konstrukcja będzie się spisywać w następnych rundach – zakończył były kierowca Red Bulla.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone