Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Sebastian Vettel: To był niesamowicie trudny wyścig

Sebastian Vettel stwierdził, że dzisiejszy wyścig był bardzo trudny, a to wszystko przez opony i ich mocną degradację.

Niemiecki kierowca skorzystał na dodatkowym postoju Valtteriego Bottasa i wskoczył na trzecie miejsce, a potem wykorzystał karę Maxa Verstappena, by ostatecznie ukończyć GP Monako na drugiej pozycji. Patrząc na ogólną formę Sebastiana Vettela podczas tego weekendu, jest to niewątpliwe wielki sukces zespołu Ferrari.

Dzisiejszy wyścig był niesamowicie wymagający. W Monako zawsze sporo się dzieje i to była dla nas duża szansa, żeby przebić się dziś trochę do przodu. Skorzystaliśmy najpierw na dodatkowym postoju Valtteriego, a później na karze Maxa. Ostatecznie dojechaliśmy do mety na drugiej pozycji, co jest niewątpliwe dużym sukcesem dla naszego zespołu” - powiedział Sebastian Vettel.

Vettel stwierdził, że największy problem podczas niedzielnego wyścigu sprawiały mu opony, które bardzo szybko ulegały degradacji. Niemiecki kierowca Ferrari nie zapomniał również wspomnieć po zakończeniu rywalizacji o Nikim Laudzie, którego nazwał ikoną tego sportu.

Dużym problemem podczas tego wyścigu były opony, które ulegały bardzo szybko degradacji. W związku z takim zużyciem opon końcówka wyścigu nie należała do najłatwiejszych, jednak ostatecznie udało się dojechać do mety na bardzo wysokim drugim miejscu”.

„Wielka szkoda, że nie ma już tutaj z nami Nikiego Laudy. Mimo wszystko czujemy, że jesteś tutaj z nami na miejscu. Będziemy bardzo tęsknić za twoją obecnością. Środowisko F1 straciło właśnie jedną ze swoich największych legend” - podsumował kierowca Ferrari.

W drugiej części wyścigu Sebastian Vettel został przez radio poinformowany, że jego jednostka napędowa nabiera niebezpiecznej temperatury. Niemiecki kierowca musiał przez to zdecydowanie zredukować tempo, co uniemożliwiło mu kontynuowanie pościgu za Maxem Verstappenem. Mimo tego problemu Niemiec przy odrobinie szczęścia uplasował się w klasyfikacji dzisiejszego wyścigu przed holenderskim kierowcą Red Bulla.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone