Sebastian Vettel: To był bardzo długi wyścig

Sebastian Vettel z zespołu Ferrari przyznał, że był to bardzo długi wyścig, podczas którego zdołał wykorzystać okazje, aby znaleźć się w czołowej trójce.

Niemiec po nieudanych kwalifikacjach rozpoczął wyścig z ostatniej lokaty i z okrążenia na okrążenie piął się w górę stawki. Mokra nawierzchnia nie dawała jednak kierowcy Ferrari dużej przewagi i po awansie do czołowej dziesiątki nie mógł poradzić sobie z kolejnymi zawodnikami.

Wszystko zmieniło się po wypadku Bottasa, po czym na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, co pozwoliło Vettelowi zyskać przewagę i poradzić sobie z Sainzem, Strollem i Kwiatem, aby zakończyć wyścig na drugiej lokacie.

"To był długi wyścig i podczas niektórych etapów wydawało się, że nigdy się nie skończy. Warunki były bardzo trudne" - powiedział po zdobyciu drugiej lokaty Sebastian Vettel. "Jestem po prostu szczęśliwy. To była świetna zabawa."

"Trochę to zajęło, początkowo na przejściowych oponach, nie mogłem jechać, ale ostatecznie dobrze, że popołudnie było tak długie i przez większość wyścigu nie popełniłem błędu."

"Dla mnie najważniejsze było wyprzedzać kolejny samochód, a potem kolejny."

Vettel swoje tempo odzyskał po ostatniej neutralizacji za samochodem bezpieczeństwa, zdając sobie sprawę, że ma przewagę nad swoimi rywalami.

"Przed ostatnim samochodem bezpieczeństwa zdałem sobie sprawę, że byłem trochę szybszy i mogłem wyprzedzać innych" - przyznał.

"Byłem trochę szybszy i mogłem to dobrze zrobić. Widziałem, że niektórzy uważali podczas pokonywania pierwszego zakrętu i to pomogło wejść w zasięg systemu DRS, co mogłem wykorzystać na drugiej prostej. Był to jednak bardzo długi wyścig."