Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel: Naciskałem zbyt mocno podczas ostatniego przejazdu

Sebastian Vettel przyznał, że zbyt mocno naciskał na ostatnim okrążeniu podczas finałowej sesji kwalifikacyjnej do GP Francji na torze Paul Ricard.

Kierowca zespołu Ferrari swoje pierwsze szybkie okrążenie podczas Q3 pokonał w czasie 1:30.400, plasując się na trzeciej lokacie, jednak finałowy przejazd Niemca okazał się wolniejszy, co nie dało poprawy rezultatu.

Trudno jest uzyskać właściwy balans. Probowałem wycisnąć wszystko w ostatniej próbie, ale patrząc wstecz, naciskałem zbyt mocno - powiedział po kwalifikacjach Sebastian Vettel. Próbujesz zbyt mocno i tracisz oponę, a potem auto i się ślizgasz. Tracisz linię przejazdu, a potem czas, zamiast go zyskiwać.

Czterokrotny mistrz świata przyznał, że podczas ostatniego przejazdu naciskał zbyt mocno, aby wyprzedzić obu kierowców Mercedesa.

Po pierwszej próbie zauważyłem, że być może z niesamowitym okrążeniem będę miał szansę, ale się nie udało - skomentował Niemiec, dodając, że trzecia lokata startowa nie jest zła - Trzecia pozycja, jestem szczęśliwy, ponieważ samochód powinien być dobry w wyścigu. To była dobra sesja.

Sebastian Vettel, Fernando Alonso, Lewis Hamilton i Kimi Raikkonen jako jedni z całej stawki ścigali się w poprzedniej edycji Grand Prix Francji w 2008 roku, podkreślając, że dobrze jest wrócić do tego kraju.

To jest szalone. Ścigałem się w ostatniej edycji Grand Prix Francji, ale to niesamowite widzieć tak wielu ludzi i te podekscytowanie. Oczywiście pogoda dzisiaj była jako taka, ale jest tak wiele wsparcia, tak wielu fanów Ferrari, że dla wszystkich nas miło jest tutaj być.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone