Sebastian Vettel: Mercedes zdecydowanie mocniejszy

Wprawdzie pierwsze Grand Prix nie zawsze oddaje idealny układ stawki danego sezonu, jednak już można odnieść wrażenie, że Mercedes ponownie będzie rozdawał karty, o czym świadczą wyniki pierwszych dwóch sesji treningowych w Australii.

Takiego zdania jest Sebastian Vettel, który w pierwszej sesji stracił niewiele do najszybszego Hamiltona, jednak już w drugim treningu jego strata do Brytyjczyka wyniosła ponad 0.8s.

Kierowca Ferrari ukrywanie formy przez Mercedesa podczas zimowych testów i ich przekonywanie o rzekomych problemach nazwał "bzdurami".

"Byłem nieco zaskoczony. Wyglądali na naprawdę szybkich" - mówił Sebastian Vettel po zakończonym treningu. "Nie wiem czy to tylko my mieliśmy dzisiaj problemy, czy inni również, jednak fakt jest taki, że Mercedes był w zupełnie innej lidze."

Vettel nadal nie wie co było przyczyną ich słabszego tempa w sesji treningowej.

"Nie znamy przyczyny, szukamy jej. Jeśli ją znajdziecie, przekażcie nam informacje w garażu."

Prowadzę ten sam samochód, co podczas testów, ale nie zachowuje się tak samo, nie robi dokładnie tego, czego oczekuje i dlatego tracę pewność siebie" - tłumaczył Sebastian Vettel.

Z drugiej jednak strony należałoby się zastanowić czy Ferrari również wciąż nie ukrywa swojego pełnego potencjału, który zespół być może odsłoni dopiero w kwalifikacjach?