Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Sebastian Vettel: Dzisiejszy dzień był bliski perfekcji

Sebastian Vettel okazał się najszybszym kierowcą pierwszego dnia testów w Barcelonie. Niemiec wykręcił czas 1:18.161 i pokonał sto sześćdziesiąt dziewięć okrążeń.

Kierowca Ferrari przyznał, że wszystko w poniedziałek działało idealnie i zespół jest już bliski perfekcji, która pozwoli im walczyć z Mercedesem.

"Dzisiejszy wynik, jest fenomenalny dla całego naszego zespołu, w życiu bym nie powiedział, że osiągniemy coś takiego pierwszego dnia testów" - powiedział po pierwszym dniu testowym Sebastian Vettel.

"Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy. Wszystko działało dziś perfekcyjnie, udało nam się w całości zrealizować nasz plan na dzisiejszy dzień i jestem przekonany, że w ciągu następnych dni nasze tempo jeszcze wzrośnie."

Patrząc na dzisiejsze tempo Ferrari i Mercedesa nie ma co wyciągać wniosków i koronować już ekipę z Maranello do powrotu na szczyty F1. Testy rządzą się swoimi prawami, w których nie chodzi o bicie rekordowych czasów, jednak Ferrari dziś pokazało wyraźne ostrzeżenie w stronę zespołu Toto Wolffa.

"Ferrari ma dziś niesamowite tempo, jednak my nie pokazaliśmy jeszcze wszystkiego, co pozwoli nam rozwinąć w pełni możliwości naszej nowej konstrukcji" - przyznał Wolff.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone