Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Scuderia Ferrari z ponownymi problemami na torze Barcelona-Catalunya

Problem Charlesa Leclerca, który uziemił go w garażu na dłuższy czas, to nie jedyny kłopot, jaki napotkał zespół Ferrari podczas drugiej tury przedsezonowych testów pod Barceloną. Potwierdzeniem tego jest wypadnięcie z toru Sebastiana Vettela podczas porannej środowej sesji.

Niemiecki kierowca podczas pokonywania trzeciego zakrętu, stracił panowanie nad swoim bolidem i wypadł z toru, uderzając finalnie w bandę, co przyniosło uszkodzenia lewej przedniej części auta.

"Pokonywałem trzeci zakręt i poczułem, że jet problem w lewej przedniej części bolidu. Od tamtej pory już nic nie mogłem zrobić, aby uniknąć uderzenia" - tłumaczył po porannych jazdach Sebastian Vettel. "Po tym już nie panowałem nad autem i wjechałem prosto w bariery."

"Chcemy najszybciej jak się da zrozumieć, na czym polega problem" - przyznał. "Na torze, jak i w Maranello wszyscy się nad tym pochylają, to dla nas ważne."

"Dość mocno uderzyłem w bandę i uważam, że bariery Tec Pro wykonały swoją pracę, podobnie jak samochód, jednak po uderzeniu był bardzo zniszczony, co także utrudnia zadanie w dochodzeniu tego, co się stało."

Vettel przyznał jednak, że mimo uderzenia, nowe auto Ferrari sprawuje się dobrze i jest mocne.

"Od pierwszego dnia odkrywamy wiele rzeczy i uważam, że ostatni tydzień był bardzo owocny. Wczoraj odzyskaliśmy trochę straconego czasu z porannej sesji, więc nadal jestem pozytywnie nastawiony do samochodu" - dodał kierowca Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone