Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Sauber rozpoczyna swój program juniorski

Zespół Saubera poinformował o rozpoczęciu projektu pod nazwą: Sauber Junior Team. Juniorski zespół Saubera będzie występował w Formule 2, Formule 3 oraz Włoskiej i Niemieckiej Formule 4.

Celem projektu, jest szkolenie młodych i zdolnych kierowców. Przypomnijmy, że zespół Sauber w przeszłości wynajdywał takie talenty jak: Michael Schumacher, Sebastian Vettel, czy też aktualny zawodnik zespołu a od przyszłego sezonu kierowca Ferrari – Charles Leclerc.

Szwajcarski zespół nawiązał w celu szkolenia młodych kierowców współpracę z zespołem Charouz Racing System. W związku ze współpracą z zespołem Sauber, juniorska ekipa może liczyć na wsparcie techniczne, sportowe oraz komercyjne. Debiut nowego zespołu oraz pierwsze testy zaplanowane są na grudzień w Abu Zabi.

Dzięki rozpoczęciu projektu Sauber Junior Team, zespół będzie mógł się szczycić szeroką platformą szkolenia młodych talentów od klas juniorskich aż po samą Formułę 1.

Nawiązanie współpracy z zespołem Sauber to historyczny moment dla ekipy Charouz. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie do naszego zespołu nowych kierowców z programu Saubera w trzech kategoriach wyścigowych - powiedział Antonin Charouz, właściciel zespołu Charouz Racing System.

Program Sauber Junior Team to bardzo duży rozwój w sporcie motorowym. Pozwoli potencjalnym kierowcom przejście od Formuły 4 aż po samą Formułę 1, cały czas pozostając w jednym zespole.

Wyścigi są istotną częścią całego zespołu Sauber. Powstanie Sauber Junior Team stanowi bardzo ważny kamień milowy w historii naszego zespołu - wyjaśnił Frederic Vasseur, dyrektor generalny Sauber Motorsport i szef zespołu Alfa Romeo Sauber F1.

Nasz zespół ma bogatą tradycję w pomaganiu młodym kierowcom, by w pełni wykorzystać ich potencjał. W przeszłości mieliśmy zaszczyt współpracować min. z Michaelem Schumacherem i Sebastianem Vettel. Z aktualnych kierowców, spod naszej ręki do zespołu Ferrari przechodzi Charles Leclerc.

Dzięki powołaniu do życia naszego juniorskiego zespołu będziemy mogli pochwalić się kompletnym programem szkolenia młodych kierowców.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone