Formuła 1

Santino Ferrucci / © Haas / LAT Photographic

Santino Ferrucci kierowcą rozwojowym zespołu Haas

Amerykanin nadal będzie wspierany przez swój rodzimy zespół. W tym sezonie weźmie udział w pełnym cyklu Formuły 2, która ma dla niego być ostatnim krokiem przed debiutem w Formule 1.

Santino Ferrucci dotychczas wziął udział w dwóch sesjach testowych Formuły 1. Pierwsza z nich miała miejsce w 2016 roku na torze Silverstone, a kolejna rok później, na torze Hungaroring. Amerykanin na swoim koncie ma niecałych 2 tysiące kilometrów.

Jesteśmy zachwyceni faktem, że Santino ponownie będzie współpracował z zespołem Haas. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jego rozwój w Formule 2. Jest młodym, amerykańskim kierowcą z mnóstwem potencjału, bardzo wspieramy jego pragnienie do tego, aby dostać się do Formuły 1 – powiedział Gunther Steiner.

W zeszłym roku Santino Ferrucci ukończył dziesięć ostatnich wyścigów Formuły 2, a wcześniej z powodzeniem startował w GP3. W tym sezonie zobaczymy go w pełnym cyklu F3, w barwach zespołu Trident.

Gdy zaczynałem współpracę z ekipą Haas, moim celem było stać się kierowcą Formuły 1 i to, że jestem Amerykaninem, który jest częścią amerykańskiego zespołu, jest czymś co napawa mnie wyjątkową dumą. W tej stajni naprawdę przygotowałem się na swój pierwszy sezon w Formule 2 i myślę, że w trakcie najbliższych dwóch lat będę w najlepszej pozycji, aby awansować do Formuły 1 – przyznał Santino Ferrucci.

Należy się spodziewać, że kierowca rozwojowy zespołu Haas weźmie udział w kilku tegorocznych sesjach treningowych lub testach. Nie sprecyzowano konkretnych dat i nazw zawodów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone